Aruküla kivilinna mänguväljak, mis asub kortermajade ja vallamaja vahelisel alal, sai kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) toel kaks karusselli, üks väiksemate, teine suuremate laste jaoks. Karussellid maksid kokku 7065 eurot, sellest 4000 eraldati KOPist, 3065 eurot Aruküla Kultuuriseltsi eelarvest. Uued atraktsioonid paigaldati mänguväljakule möödunud nädalal, ka vana vedrukiik asendati uuega.
„Kui vallavalitsus on väljastanud kasutusloa, teeme uuenenud mänguväljaku avamispeo, kuhu on oodatud Aruküla kõik lapsed, nii üksi kui lasteaiarühmadega. Tõenäoliselt on avamine tuleval nädalal,“ ütles kivilinna mänguväljaku eestvedaja, Aruküla Kultuuriseltsi tegevjuht Garina Toomingas.
Ta meenutas, et mänguväljaku loomine algas 2009. aastal samuti KOPi toetusega: „Tookord ei olnud Arukülas avalikku kohta, kus kortermajade lapsed saaksid mängida. Vallamajas mõlgutati mõtteid, et platsile võiks ehitada kortermaja, mina tegin ettepaneku, et teeme hoopis kivilinna lastele mänguväljaku. Vallavalitsus oli nõus. KOPist õnnestus saada 25 000 Eesti krooni. Kuna tänu soojale talvele hoidsime kokku rahvamaja-vallamaja küttekuludelt, saime sama palju koos vallavalitsusega omalt poolt lisada.“
50 000 krooni eest telliti esimesed 12 kiike ja liumäega ronimismaja. Osa neist on nüüdseks tulnud välja vahetada, kuid kõige populaarsemat, kolmekohalist seljatoega kiike, on Garina Toominga sõnul küll mitu korda remonditud, kuid kiik on ajahambale vastu pidanud. Samuti väga populaarne liumäega ronimismaja on mitu korda uuega asendatud.
Vahepealsetel aastatel on mänguväljakut korduvalt täiendatud. KOPist on saadud raha vedrukiikede, tasakaalupuude ja hängimispingi ning valgustite ostmiseks. Kiikesid on mänguväljakule saadud ka Leaderi toetusega, viimati osteti sinna Leader programmi toel 2018. aastal tasakaalurada, mida koolid kasutavad kehalise kasvatuse tundides.
„Meie mänguväljak läheb aina paremaks, nüüd osatakse atraktsioone paigaldada selliselt, et need peavad kauem vastu,“ sõnas kultuurijuht.
Koos uute karussellidega on Aruküla mänguväljakul paarkümmend atraktsiooni: tasakaalurada, karussellid, erinevad kiiged, lõuatõstepuud, tasakaalupuu, rööbaspuud, hängimispink, korvpallilaud, liumägi, redelitega ronimissein, liivakast, autokummidest rajad, betoonist lauatenniselaud.
Mänguväljakut kasutavad nii kivilinna kui eramajade lapsed ja noored, lasteaiarühmad ning Aruküla põhikooli ja waldorfkooli klassid.