Aruküla käsipallipoisid võitsid Soomes Siuntio Cup´i

1519

15.-17. maini 43. korda toimunud Soome suurima käsipalliturniiri võitis poiste C-klassis Aruküla SK.
Siuntio Cup on välisturniir, kus osalevad eri vanusegruppide mees- ja naiskonnad, osales tänavu üle 300 võistkonna, neist Eestist ainsana Aruküla SK kaks võistkonda. Võistlused toimusid korraga 22l väljakul, iga mäng kestis 2×12 minutit.
C-klassi noormeeste (sündinud 2001. aastal) võistkondi osales 13. Aruküla SK võitis alagrupis kaks vastast ning kaotas ühele. Alagrupis pääseti teisena edasi. Ka veerand- ja poolfinaalis oli Aruküla meeskond võidukas ning finaalis mängiti teist korda Atlasega – meeskonnaga, kellele alagrupis 2 väravaga kaotati. Finaalmängus oli Aruküla 2 väravaga parem ning saavutas sellega turniirivõidu.
Võidukas meeskonnas mängisid Martin Kalvet, Rauno Kopli, Istvan Arroküll, Rene Vahu, Andreas Parve, Hardi Raukas, Nikita Piskunov, Aare Silm ja Greg Gornischeff, nende treenerid on Andrus Rogenbaum ja Toivo Järv.
Andrus Rogenbaum nimetas edu võtmeks noormeeste kõva tahtmist.
„Võistkonnad olid tegelikult võrdsed. Aga poisid olid tahtmist täis ja jälgisid treeneri antud mängujoonist, ka väravavaht oli hea,“ lausus ta.
Iga võistkonna parimale mõeldud karika sai Aruküla SK-st Andreas Parve. Treeneri hinnangul andis võitu sama suure panuse väravavaht Rene Vahu.
Aruküla võistkonnad on Andrus Rogenbaumi sõnul Siuntio Cup´il osalenud viimased 12-13 aastat ning võidetud on ka korra varem: „Võitsid need poisid, kes praegu mängivad Aruküla meeste võistkonnas.“
Aruküla SK teine, 2004. aastal sündinud poiste võistkond saavutas 18 meeskonna seas 10. koha.