Aruküla rahvamajas toimunud peol osalesid 161 tantsijat 12 tantsurühmast.
Aruküla kultuuriseltsi juht Garina Toomingas, kes korraldas pidu koos Aruküla memmede tantsurühmaga Pihlakobar, sõnas, et see oli suurepärane kogemus, rahvatants ja seeniortants on täiesti erinevad žanrid ning seeniorite tantsupidu ei dubleeri iga-aastast memme-taadi lustipidu.
Seeniortantsupidu toimus pühapäeval, 17. mail 7. korda ning Aruküla oli peopaik esimest korda. Garina Toomingas, et korraldamise ideed julgustas enda kanda võtma Pihlakobara juhendaja Evi Tomingas, kes mõttest kohe kinni haaras ning sõnas, et Aruküla saab korraldamisega hakkama.
Ida-Harjust tantsisid peol lisaks Aruküla Pihlakobarale Vihasoo tantsumemmed Kuusalu vallast, juhendaja on Elna Linkvist, ning Rannamemmed Loksalt, keda juhendab Riina Juhkami.
Tantsijatele pakuti kohvi, peo avamine ja ühistantsud olid rahvamaja suures saalis, väiksemas parketisaalis said kõik rühmad eraldi üles astuda. Iga rühm oli kaasa võtnud enda foto ning rääkis oma tegemistest. Pärast pidu anti üle rändtaldrik peo järgmistele korraldajatele.
Garina Toomingas rääkis, et kõik rahvatantsurühmad seeniortantsupeole ei pääse, sest stiilid on erinevad: „Seeniortants, mida tantsivad ka Aruküla memmed, on loodud 1970. aastatel Saksamaal. Stiili looja on Ilse Tutt, kes tegi esimesed tantsud oma 90aastase ämma nõudmisel. Eestis on seeniortantsu maaletooja Eve-Mall Saar.”
Ta jutustas, et seeniortantsu iseloomustavad uhked riided ning kübarad: „Ka mina ei teadnud varem, mis vahe on seenior- ja rahvatantsudel. Hakkasin uurima, kas Raasiku rahvatantsumemmed ikka Arukülla peole tulevad. Nende juhendaja Janne Kuuskla aga selgitas, et nemad tantsivad ainult rahvatantsu. Seeniortantsud on lisaboonus, mille õppimist pole paljud rühmad enda kanda võtnud.”
Garina Toomingas ütles, et tantsijaid jätkub kindlasti nii seeniorite peole kui memme-taadi lustipeole: „Vanemas eas on keeruline väljundit leida. Seega on hea, kui on mitu stiili – kui rahvatants ei sobi, võib rahulikum seeniortants olla hea alternatiiv.”