Peaaegu aasta tagasi, mullu veebruari lõpus, sai Aruküla staadionil olev uisu- ja hokiväljak külmaseadme, mis võimaldab jääd teha ja hoida kuni 10 soojakraadiga.
„Tänavusel talvel, kus vaheldumisi külmetab ja sulatab, on kompressor jääväljakul ideaalne abimees, ilma selleta poleks liuvälja eriti kasutada saanudki, vaid detsembris olid meil mõned nädalad külmajää,“ märkis Raasiku Valla Spordi juhataja Kadri Kesküla.
Ta selgitas, et külmaseade töötab automaatrežiimil ja tarbib elektrit vaid siis, kui on sula. Mõnel üksikul soojemal päeval aasta lõpus oli liuväli ka suletud, sest elektrihind oli kõrge ning polnud täpselt teada, kui palju kompressor voolu tarbib. Jaanuari algusest on jääväljak olnud pidevalt avatud.
„Elektri börsipakett töötab praegu meie kasuks, hind on olnud enamasti madal. Kuigi väga soojadel, vihmastel või päikeselistel päevadel on elektrikulu olnud 200 eurot, on selliseid päevi harva, rohkem on neid, kus kompressori tööpäev maksab 20 eurot. Ühe kuu elektrikulu on 3000-4000 eurot, umbes sellise summaga olime ka arvestanud. Kui nädalas on väljakul üle viiesaja kasutaja, ei tundugi kulu nii suur ning osa suudame ka tagasi teenida,“ rääkis Raasiku Valla Spordi juht.
Päeval kasutavad liuvälja koolilapsed, seal käivad kehalise kasvatuse õuetunde tegemas Aruküla kooli kõik klassid, samuti Aruküla waldorfkooli õpilased, üle nädala ka Raasiku kooli õpilased: „Tundub, et Aruküla lastel on uisutamine juba selge, teised, kes alles esimesi tunde jääl, alustavad kukkumise õppimisest. Raasiku kooli entusiastlik kehalise kasvatuse õpetaja Reelika Virma tuli üle-eelmisel nädalal järjest viiel päeval oma õpilastega Arukülla uisutama, mõnel päeval sõitis rongide-bussidega mitu korda edasi-tagasi, et mitme klassi lapsed uisutama tuua. Käesoleval nädalal käivad nad taas Arukülas uisutamas.“
Raasiku Valla Sport saatis ka naabervaldade koolidele pakkumise, et saavad oma liikumistunde teha Aruküla jääväljakul. Jüri gümnaasiumist kasutab üks klass seda võimalust käesoleval nädalal. Algatajatele on liuväljal kasutamiseks tugiraamid. Õpilased saavad kasutada Raasiku Valla Spordi uiske, Aruküla põhikool sai mullu ka Eesti olümpiakomiteelt kingiks 50 uisupaari.
Argipäeviti on Aruküla jääväljak kuni kella neljani koolide käsutuses, seejärel saavad seal olenevalt päevast kas kella seitsme või kümneni õhtul, samuti nädalavahetuseti, sportida kõik soovijad, nii uisutajad kui hokimängijad. Mõnel õhtul ning nädalavahetuseti hommikul ja ennelõunal on väljaku treeninguteks broneerinud Aruküla Pallimängude Klubi, Tallinna hokimängijate grupp Laupäevahoki ja Kehra Snaipersi hokimängijad. Kaks korda nädalas teevad Aruküla PMK hokimängijad Uku Hinsberg ja Reemo Veski lastele hokitreeninguid. Raasiku Valla Sport on saatnud hokiliitu info, kui on veel huvilisi, on Arukülas pakkuda jääaegu nii treeninguteks kui mängudeks.
„Heitliku talve tõttu on jääväljak praegu ainus võimalus õues talialasid nautida. Suusaradade tegijaist on päris kahju – rajad, mis nad on värskele lumele saanud lükata, püsivad vaid paar päeva, siis on jälle tulnud sula ning suusajäljed koos lumega kadunud,“ tõdes Kadri Kesküla.
Aruküla jääväljaku külmutusseadet hoitakse töös ilmselt veebruari lõpuni: „Kui märtsis on tõesti veel kümme kraadi külma, siis tõenäoliselt on jääväljak avatud veidi kauem, kuid märtsis on enamasti päike juba niivõrd intensiivne, et kompressori töös hoidmiseks kulub liiga palju energiat. Teiste uisuväljakute haldajate ja meie enda eelmise aasta kogemus näitas ka, et märtsis ei ole enam talialade vastu nii suurt huvi.“