Lammutustööd Kehras pikenevad nädala võrra

1934
Selle aia taga oli Kehras Linda pood.

OÜ Aspen Grupp palus Kehra raudteejaama lähistel toimuvatele lammutustöödele nädala võrra ajapikendust.

Möödunud neljapäevaks, 26. veebruariks pidi OÜ Aspen Grupp lammutama Kehra raudteejaama lähedal kolmel kinnistul asunud hooned. Suurem osa Jaama tänav 4 ja 4B kruntidel olnud lagunenud hoonetest ning neist üle tee Kose maantee 3 kinnistul asunud endine Linda pood on lammutatud, kuid ehituspraht on veel ära vedamata.
„Aspen Grupp esitas meile taotluse pikendada tööde lõpptäht­aega  6. märtsini,“ ütles Anija vallavalitsuse ehitusspetsialist Viljo Leis.
Ta selgitas, et lammutustööde algus venis, kuna vajalikke kooskõlastusi ei saadud nii kiiresti, kui loodeti. Leping Aspen Grupi ja vallavalitsuse vahel kirjutati alla 17. detsembril, lammutustööde projekti pidi ettevõte vallavalitsusele esitama 15. jaanuariks, kuid Elektrilevist saadi projektile vajalik kooskõlastus alles 21. jaanuaril, Elionist veel hiljem: „Projekti koostamiseks pidi ettevõte võtma nii Elionilt kui Elektrilevilt tehnilised tingimused ning hiljem ka projekti nendega kooskõlastama. Aga näiteks Elionil on kooskõlastuste andmiseks aega 30 päeva.“
Viljo Leisi sõnul oli probleem ka sellega, et Kose maantee 3b asuv Perepood sai oma elektri läbi endise Linda poe.
Vallavalitsus sai lammutustöödeks ehitusloa väljastada alles pärast seda, kui Aspen Grupp oli esitanud kõigi vajalike kooskõlastustega projekti 3. veebruaril.
„Nüüdseks on maapealsed lammutustööd enam-vähem tehtud. Kui praht ära vedada, saab hakata lammutama vundamente,“ rääkis ehitusspetsialist.
Lammutatud kivimaterjal viiakse OÜ Horizon tööstusjäätmete prügila tee-ehituse täiteks, puit jagatakse soovijaile.
Vallavalitsus ostis eraomanikelt jaama ümbruses asuvad kolm kinnistut sügisel kokku 24 000 euro eest, et teha sinna parklad. Euroopa Liidu meetmest „Raudteepeatuste ühendamine erinevate liikumisviisidega“ taotletatakse toetust Kehra jaamahoone ja selle ümbruse kordategemiseks. Kehra jaama juurde kahele poole raudteed peaks selle investeeringuga tulema vähemalt 50 autokohta. Lammutustööd lähevad maksma 32 640 eurot.

Eelmine artikkelLoksa õpilased võitsid plakatikonkursiga sõidu Strasbourgi
Järgmine artikkelLahemaa kaitsekorralduskava täiendused – abihoone kuni 90 m2