Arukülas algavad veel tänavu tööd liigvee tõrjeks

864

Oktoobris-novembris alustatakse kraavide puhastamist.

Maikuus kutsus vallavalitsus kokku Aruküla elanikud, kelle koduaedades on kevadeti suurvee ajal uputus. Koosolekul pandi paika edasised tegevussuunad üleujutuste vältimiseks. Vallaametnikud lubasid elanikke tehtavaga ka edaspidi kursis hoida.

Valla keskkonnaspetsialist Alari Kruusvall rääkis, et ühe põhitööna kavandati kevadel kraavide puhastamist.

„Oleme koos ASiga Kumari hinnanud ära vajalikud tööd Raja tänavalt algava ning läbi Kaasiku tänava kulgeva ja Järsi tee ristmiku juures lõppeva kraavi puhastamisel,“ ütles ta ning kinnitas, et raietööd tehakse oktoobrikuu alguses ning kaevetööd pärast lehtede langemist oktoobri lõpus või novembri alguses.

Keskkonnaspetsialist tõdes, et kahjuks on mitmete kraavide ummistumises inimesed ise otseselt söödi – kraavidesse viiakse niidetud rohtu, langenud lehti, aiajäätmeid jms.

Raasiku valla uue arengukava projekti tegevus- ja investeeringukava kohaselt plaanitakse liigvee eemaldamiseks kuivendussüsteemid projekteerida ja välja ehitada aastateks 2012-2013.

Vallavalitsus on plaaninud eelnevalt tellida uuringu, kuhu oleks vaja hakata kuivendus­kraave rajama. ASile Maa ja Vesi on saadetud taustainfo saamiseks vajalikud dokumendid.

Alari Kruusvalli sõnul on ilmnenud ka üks uus probleem – asulast teisel pool raudteed olevate kraavide seisukorraga tutvudes selgus, et erinevatel kaartidel toodu ei vasta tegelikkusele ning Aruküla endise aiandi taga olevat kraavilõiku polegi olemas. Kaartide järgi peaks vesi jooksma Sarapiku tee poole ning sealt edasi Tuti kraavi, kuid puuduva kraavilõigu tõttu see nii ei ole.

Eelmine artikkelPeningil olid metallivargad
Järgmine artikkelMARGUS MIIDLA Anija Lions-klubist: „20 aastat on väga pikk aeg.“