Laupäeval oodatakse 3-6-liikmelisi seltskondi Aruküla lauluväljakule tegema ja põletama jõulukuuskedest tehtud tuleskulptuure.
Ettevõtmise korraldaja, Aruküla Kultuuriseltsi tegevjuht Garina Toomingas rääkis, et on juba mitu aastat mõelnud – kui metsast tuuakse koju kuused, ehitakse ära ning jõulude ja aastavahetuse ajal on sellest rõõmu kogu perele, siis miks peab kuuskede lõpp olema nii nukker, et nad visatakse prügikastide juurde.
„Ühel aastal tegime kuuskede põletamise aktsiooni. Palusime inimestel tuua oma jõulupuud lauluväljakule, et need koos ära põletada. Aga kui mingit meelelahutust ei paku, siis pole ka huvi – toodi vaid kümmekond kuuske,“ jutustas ta.
Kui Garina Toomingas otsis suve lõpus Arukülas toimunud öölaulupeole tulevärgi tegijat, sattus ta Sally Stuudio peale. Selgus, et nemad on Tallinnas Stroomi rannas iga aasta alguses toimuva traditsioonilise tuleskulptuuride põletamise korraldajad. Nad olid nõus aitama sarnast ettevõtmist läbi viia ka Arukülas.
„See tingis ka meie tuleskulptuuride ja kuuskede põletamise aja – 8. ja 9. jaanuar. Võib-olla tahaksid inimesed siis veel jõulukuuski kodus hoida, kuid nädal hiljem ehk 15.-16. jaanuaril on nende põletamine Tallinnas,“ selgitas korraldaja.
Tuleskulptuurid ehitatakse jõulupuu tüvele, millele lisatakse oksad, puupulgad ja põhk. Aruküla lauluväljakule oodatakse tuleskulptuure tegema perekondi koos lastega, kuid ka teisi tiime. Et panna eelnevalt paika, kes millise skulptuuri teeb ning kus skulptuuri meisterdav seltskond lauluväljakul hakkab paiknema, oodatakse tegijaid reede õhtul kell 19.30 rahvamajja. Laupäeva ennelõunal skulptuuride tegemise ajal on kohal Sally Stuudio liikmed, kes jagavad näpunäiteid ja õpetussõnu. Tuleskulptuuride valmistajad peaksid kaasa tooma jõulukuuse, hea, kui on kaasa võtta ka töövahendeid – drell, käsisaag ja kirves –, traat ja põhk on korraldajate poolt. Kes ise ettevõtmises osaleda ei soovi, võib tulla skulptuuride tegemist uudistama.
„Kõik on aga kindlasti oodatud lauluväljakule õhtul kell kuus, kui paneme tuleskulptuurid põlema,“ sõnas Garina Toomingas.
Kuna jaanuaris tähistatakse Aruküla rahvamaja 35. sünnipäeva, on ettevõtmine pühendatud rahvamaja juubelile. Kui jõulukuuskedest ja põhust skulptuuride tegemine ja põletamine õnnestub, soovib kultuurijuht teha sellest iga-aastase traditsiooni.