Toetus Aruküla noortepargile ja Lilli seltsimajale jäi kesiseks

1271

Detsembris saadetud tasuliste sõnumitega toetati Aruküla noortepargi rajamist 9660 ja Lilli seltsimaja ehitamist 540 krooniga.

Aruküla noortepark oli üks neljast Minu Eesti mõttetalgute põhjal välja valitud projektist, millele tehti Eesti Mobiiltelefoni (EMT) toetuskampaania „Toeta head Eesti algatust“ põhjal reklaam­klipp. Reklaame näidati 1.-27. detsembrini Kanal 2-s ja TV3-s ning ära olid toodud numbrid, millele sõnumit saates sai annetada meelepärasele projektile 10 krooni.

Veel kuut projekti tutvustati EMT interneti kodulehel ning ka neid oli võimalik sõnumi saatmisega toetada. Teiste seas sai annetada Lilli seltsimaja ja spordihoone ehita­miseks.

Kokku toetati kampaania käigus 11 projekti 86 150 krooniga. EMT pressiesindaja Kaja Sepa sõnul on see kampaania iseloomu arvestades üsna ootuspärane, kuigi natuke loodeti siiski rohkem.

„See pole tingitud masust, kuivõrd sellest, et kampaania iseloom polnud nii-öelda pisarate väljakiskumine, vaid algatuste toetamine. Meie inimesed annetavad meelsamini neile, kellest on kahju. Näiteks haigete laste või kodutute koerte toetamise kampaaniad toovad kordades rohkem raha kokku,“ rääkis ta.

Kõige rohkem toetati neljast telereklaamis tutvustatud projektist nn tagurpidi lavkat, millele annetati 26 040 krooni. Kuigi võis tunduda, et seda näidati telekanalites ka kõige rohkem, kinnitas Kaja Sepp, et kõiki nelja projekti reklaamiti võrdselt : „Võib-olla oli selle projekti tutvustamine kõige emotsionaalsem ning jäi rohkem silma.“

Kõigi EMT kodulehel tutvustatud projektide puhul jäi toetamine tunduvalt tagasihoidlikumaks, maksimaalselt kogus üks projekt umbes 2000 krooni.

EMT kannab toetuskampaania jooksul kogutud raha Kodanikeühiskonna Sihtkapitalile, kes jagab selle laiali projektide eestvedajaile.

Aruküla noored jätkavad raha taotlemist
Aruküla noortepargi rajamise eestvedaja Kaspar Aren ütles Sõnumitoojale, kuigi enne telekampaania algust loodeti toetussummana optimistlikult saada projekti kogu maksumus ehk 100 000 krooni, on abi ka 9660 kroonist.

„Tegeleme algatusega ikka edasi ning esitame oma projekti veel mõnele konkursile, fonde, kust raha on võimalik saada, on veel mitmeid,“ lausus ta.

Esimene ligi 10 000 krooni suurune osa jäetakse nii-öelda seemneks ning kui sellele saadakse mujalt lisa, on kavas kevadel noortepargi rajamist alustada. Aruküla noortepargi idee sündis 1. mail Minu Eesti mõttetalgutel Raasiku valla noorte mõttekojas. Kavas on luua park, kus kogu valla noored saaksid veeta vaba aega ja omavahel tutvuda. Parki on plaanis ehitada lauad ja pingid, katusealune, väligrill, külakiik jm, seal saaks korraldada väliüritusi. Pargi rajamisse on kavas kaasata oma valla noori, kes saaksid teha nii haljastustöid kui panna kokku laudu-pinke jm tellitud valmisdetaile. Raha on tarvis pinkide, laudade, prügikastide, katusealuse jm detailide ostmiseks.

Minu Eesti kommunikatsioonitoimkonna juhi Anneli Ohvrili arvates võib reklaamkampaania aidata leida partnereid projektide elluviimiseks.

„Ega alati vaid rahast piisa,“ sõnas ta ning lisas – ehk märkas telereklaami vahendusel Aruküla noorte initsiatiivikust mõni puidufirma, kes on nõus aitama materjali muretsemisel.

Lilli seltsimaja ehitus algab tänavu
Anija valla Lilli Küla Arendamise Seltsi juhatuse liige Kätlin Jäger tõdes seltsimaja ja spordihoone ehitamiseks annetatud 540 kroonist: „Algul lubati, et kõiki väljavalitud projekte tutvustatakse telereklaamides. Eks teler teeb oma töö, kes kodulehele ikka nii väga vaatab.“

Teine põhjus, miks toetussumma jäi sedavõrd väikeseks, on tema arvates see, et paljud maainimesed ei saanud tasulisi sõnumeid saata, kuna on Tele 2 kliendid, kuid kampaanias said osaleda vaid EMTga liitunud: „Oleme siiski väga õnnelikud, et meid üldse sinna kampaaniasse valiti. Olen ise käinud laatadel õnneloose müümas ja tean, kui raske on tegelikult isegi 500 krooni kokku saada.”

Kätlin Jäger lisas,  tal  on hea meel, et kampaanias osalesid ka naabervalla noo­red Arukülast: „Loodan, et nad nakatasid oma eeskujuga ka meie kandi noori tegutsema. On väga tähtis, et noored jääksid maale elama või tuleksid siia tagasi. Ka meie mõtleme oma ettevõtmisega selle peale, et noortel oleks koht, kus vaba aega veeta ja sporti teha.“

Lilli külavanema Bruno Engeli kinnitusel on kavas sel aastal seltsimaja ja spordihoone ehitamist kindlasti alustada. PRIAlt on saadud selleks kahel möödunud aastal kummalgi 938 796 krooni, sügisel teeniti heategevuspäevaga ligi 25 000 krooni. Anija valla tänavusest eelarvest taotleb külaselts PRIA toetuse omaosaluseks ja sildfinantseerimiseks 150 000 krooni. Kolmekordne seltsimaja-spordihoone ehitatakse endisest Raadiku küünist, mis asub Lilli kortermajade taga. Sinna tulevad suur spordisaal, aeroobikasaalid, saunad, internetipunkt, söögikoht ja ruumid huvialaringideks.

Eelmine artikkel17-aastane neiu põhjustas avarii
Järgmine artikkelPikavere koolimajas avati lasteaiarühm