
Osalejaid oli viimaste aastate rekordarv – istekohti seati saali 190.
Kuusalu valla isetegevuslaste kõige meeleolukam ja vaimukam sündmus on jaanuaris toimuv talvepidu, kuhu kutsutakse vallas tegutsevad taidluskollektiivid. Tänavu olid esmakordselt esindatud sügisel kooskäimist alustanud Kuusalu kergemuusikakoor ning kahel suvel lavastustega rahva ette jõudnud Paju talu teater Hirvlist. Külaliskollektiivina osales rahvatantsurühm Loksa Tantsijad, kus paljud paarid on Kuusalu vallast.
Korraldas Veljo Tormise Kultuuriselts koos rahvatantsurühmaga Kabujalake. Rahvast oli palju, Tormise-seltsi ajal tehtud talvepidudest oli see üks kõige arvukama osavõtuga, kuna kollektiive on tulnud juurde. Kohti seati laudade taha 190, taas olid lauad pandud ka lavale.
Nagu tavapäraselt, olid kavas taidlusrühmade etteasted, tänavu pidid nad tutvustama teisi kollektiive. Tormise-seltsi tegevjuht Ulvi Rand põhjendas, et eesmärk oli panna taidlejaid süvenema teiste isetegevuslaste huvivaldkonda.
Loosi tahtel tutvustasid Kabujalakesed ja Tormise-seltsi juhatus Kuusalu Pasunakoori, Viimikud olid meeskoori rollis, pasunakoor matkis Kolgaküla Lainereid, Kolgaküla Selts ja Lainerid mängisid Kuusalu Rahva Teatrit. Kolga-Kuusalu kammerkoor oli vanaemade tantsurühm Tiiud, naiskoor Kadri tutvustas Vihasoo tantsumemmesid, flamencogrupp Rosa Verde kujutas seenioride ansamblit Viisiveeretajad, tantsurühm Tiiud olid Vihasoo segakoor, Kuusalu vallavalitsuse esindus kehastus naiskooriks Kadri. Vihasoo memmed esinesid flamencotantsijatena, kergemuusikakoor mängis Kolga rahvatantsijaid ja vastupidi, Kolga tantsijad esinesid kergemuusikakoorina. Ansambel Viisiveeretajad tutvustasid naisrahvatantsurühma Viimikud ning Loksa Tantsijate etteaste oli Leesi näiteringist.
Kõige marulisema aplausi teenis vallavalitsuse sõunumber. Volüümikas vallavanem astus oma naiskoori eesotsas saali, parukas peas, kleit seljas. Tavapärase laulmise asemel olid need Kadrid ära õppinud tantsu, saatemuusikaks oli valitud laul „Kadriko“.

Palju naerutasid rahvast ka Kolgaküla linetantsijad, kes näitasid, kuidas Kuusalu Rahva Teatril esietendub suurvorm pealkirjaga „Nunnad saunas“.
Vahvaid numbreid oli mitmeid. Peo tõmbas käima korraldajate esitatud pasunakoor, elati kaasa Vihasoo memmede särtsakale flamencotantsule ja pasunakoori kauboide linetantsule.
Järgmise talvepeo korraldab Kuusalu pasunakoor, kel täitub tänavu 145 aastat asutamisest.
Heleri Paiste kergemuusikakoorist rääkis, et nemad läksid uustulnukatena peole hingevärinaga, sest ei teadnud, mis ees ootab: „Oleme siiralt vaimustunud, väga-väga tore pidu oli. Selline meeleolukas perekondlik koosviibimine, kus kõik olid heatahtlikud, julgesid nalja teha ja said naljast aru. Löödi kaasa suure rõõmu ja lustiga. Kohe esimestest minutitest läks pidu hooga käima. Kui ansambel mängima hakkas, oli tantsupõrand kiiresti rahvast täis. Üllatas, kuidas kõik need inimesed rahvamajja kenasti ära mahtusid. Olen vaimustuses Vihasoo memmede flamencotantsust.“
Ka Kuusalu abivallavanem Aare Ets oli Kuusalu valla taidlejate peol esimest korda ja kiidab samuti, et see oli vahva ja omanäoline: „Mul täitus just aasta abivallavanema ametissetulekust, aga taidlejate peol pole varem osalenud, oli mullu jaanuaris just ära olnud, kui tööle tulin. See oli pidu, kus pole kuivi igavaid sõnavõtte, oli esitlused taidlejalt taidlejale, naljategemine käib selle formaadi juurde. Tore, et vallavalitsus ka kampa kutsutakse.“
Tantsumuusikat tegi talvepeol ViljoTamme Bänd.