Aruküla lasteaed sai õuesõppe paviljoni

4701
Vallavanem AARE ETS ja Paviljoni autor OTT OLESK lõikasid läbi paviljoni lindi.

Lasteaia tänuüritusel tänati kõiki toetajaid ja ehitajaid.

Esmaspäeval toimus Aruküla lasteaias Rukkilill üritus, kus tänati neid, kes olid lasteaia ehitustöödesse oma panuse andnud. Lindilõikamisega avati pokumaja meenutav puidust õues­õppe paviljon, mida lasteaed soovis endale juubeliaasta puhul.

Kohaletulnuid tervitasid Võilille rühma lapsed laulu ja tantsuga. Raasiku vallavanem Aare Ets andis tänukirjad lasteaia ruumide, fassaadi ja õue ehitustöid teinud firmadele: Riigi Kinnisvara AS, EG Ehitus AS, Õuemeister OÜ, Aleks Ehitus OÜ, Anka’s Ehituse Grupp OÜ, Kose Ehitus AS ja Asmar OÜ.

Tänukirja said ka õuesõppe paviljoni ehitust toetanud kohalikud ettevõtted: Aave Transport OÜ, OÜ Falkonet Metall, Makron Estonia OÜ, Metalliset Eesti AS, AS Mistra-Autex, AS Raasiku Elekter ja OÜ Unibox.


Rukkilille lasteaia pokumaja meenutav paviljon.

Õuesõppe paviljoni soovis Aruküla lasteaed juba ammu. Talvel käisid direktor Karin Reiska ja vallavanem mitmete kohalike ettevõtjate juures, et küsida toetust paviljoni ehitamiseks. Paviljon maksis 6000 eurot.

Karin Reiska sõnul  on  õues­õpe muutunud populaarseks ja metoodika kogub tuntust: „Lasteaia lapsed vajavad head pedagoogikat ning erinevate vahendite olemasolu. Õues on varju­aluseid ka nii vähe, et kõik rühmad ära ei mahu. Leidsime internetist lapsesõbraliku disainiga puidust pokumaja.“

Pokumaja autor Ott Olesk oli tänuüritusel kohal ning koos Aare Etsiga lõikasid nad läbi paviljoni lindi.  Selliseid paviljone on Eestis lisaks Aruküla omale veel ainult üks.

Karin Reiska andis lasteaia poolt samuti kaks tänukirja. Lapsevanem Ain Lepik sai tänu osaliseks lasteaia värava korda tegemise eest.

„Meil on lasteaias naiste kollektiiv, pole omast käest võtta keevitajaid või lukkseppi. Oleme väga tänulikud, kui lapsevanemad vabatahtlikult meile appi tulevad,“ lausus Karin Reiska.

Teise tänukirja andis ta vallavanemale selle eest, et  julgustas suhtlema kohalike ettevõtjatega ja paviljonile toetust küsima.

Eelmine artikkelAlavere külas tungiti noormehele kallale
Järgmine artikkelTokerjad astusid Anija mõisa pargis publiku ette