Neid on algusaastatel segi aetud Seelikuküttidega – ansambliga, kelle eeskujul VVV mais 1995 loodi.
Ansambel VVV: Tiina Laulik, Ingrid Nurmsalu, Eve Saidla, Gerta Allemann, Merle Krüsban, Andres Napp ja Raivo Nurmsalu.
Nime VVV pikem variant on Vihasoo Vinged Vanapoisid. Ansambel tuli kokku Loksa valla selleaegse vallavanema Andres Allmägi jutu ajel. Ta pakkus Vihasoo lasteaia-algkooli sokipeol ehk peol, kus vastvalminud saalipõranda tõttu paluti olla sokkides, et Vihasoo segakoori lauljad on head muusikud ning võiksid kokku panna samasuguse ansambli nagu Seelikukütid.
Maikuus korraldati lasteaia-algkooli trepil traditsiooniline õuekontsert. Sellele järgnenud külapeol tulidki üllatusnumbritega rahva ette kohalikud Seelikukütid ja esitasid kolm laulu ansambli Seelikukütid repertuaarist: „Robert”, „Klementine” ning „Kullast süda”.
Tookord Vihasoo raamatukogus töötanud Ingrid Nurmsalu meenutab: „Esimene esinemine oli 27. mail 1995. Käisime laulukoori rahvaga üksteise juures istumas ja juttu ajamas, paljud meist elasid siis lasteaia juures uutes majades. Mäletan, olime koos Merle Krüsban, Tiina Laulik, Eve Saidla ja mina ning arutasime, et võiks siis teha üllatusesinemise, nagu Allmägi pakkus, ning matkida Seelikukütte. Kutsusime ka Gerta Allemanni ja Kersti Nurmsalu. Õppisime selgeks kolm laulu. Riietusime esinemiseks meesterõivastesse ja joonistasime vuntsid ette.”
Eve Saidla: „Ei tahtnud, et saadaks me plaanist aimu. Kui läksime lasteaiaruumidesse proovi tegema, peitsime pillid jopede alla, et keegi ei näeks. See oli meie jaoks ühekordne projekt, et teeme korra nalja.”
Üllatusansambel oli ülimenukas, Andres Allmägi palus neid esinema juunis toimunud Kolgaküla kokkutulekule. Seal kanti ette samad kolm laulu. Raivo Nurmsalu, kes oli kaasas autojuhi ja pillide transportijana, jutustab, kuidas vallavanem teadustas Kolgakülas nalja pärast, et kohale saabusid Seelikukütid. Oli inimesi, kes jäid seda uskuma. Mõni käis küsimas, kas tõesti on Seelikukütid.
Samal aastal tuli ka kolmas esinemine, kutsuti vallavolikogu jõulupeole, mis samuti peeti Vihasoo lasteaias-algkoolis.
Ja siis hakati lugusid juurde õppima, kõigepealt lisandusid need laulud, mida tavaliselt lauldi sünnipäevadel. Mingil ajal tuli idee võtta nimeks Vihasoo Vinged Vanapoisid ehk VVV. Esineti vuntsidega ja ansamblinaistel olid väljamõeldud meestenimed – samamoodi, nagu Seelikuküttidel.
Lugusid 5 tunni jagu
Praeguseks on repertuaaris 50-60 laulu ning bänd on võimeline sisustama tantsumuusikaga 5-tunnise peoõhtu – vaheldumisi 45 minutit laulu ja 15minutine vaheaeg. Viimastel aastatel enam vuntse ei kanta, ehkki ansambli nimi on jäänud endiseks. Koos on tegutsetud pidevalt ning seltskond on enamvähem sama. Kohe algusaastatel hakkas kaasa musitseerima Raivo Nurmsalu. Kui Kersti Nurmsalu jäi lastega koju, asendas teda mõnda aega Ene Pärna ning umbes viis aastat on kaasa teinud Andres Napp.
Esinetud on Eestimaa paljudes paikades, välja arvatud saared. Kõige enam on tellimusi kodukandist – Vihasoo, Loksa, Kuusalu, Võsu piirkonnast.
Tiina Laulik: „Meil ei ole esinemisi nii palju, et ära väsiks või tüdineks. See on vahva seltskond. Kui kutsutakse kusagile, ikka lähed. Enamasti oleme kohal täies koosseisus.”
Eve Saidla: „Ega vahet ei ole, kuhu või kui kaugele sõidame. Kui Kolgaküla mäele jõuame, on juba hea tuju. Seltskond on mõnus ning kui juhtub, et pole mõnda aega esinemist olnud, hakkad uurima, et kas on kusagile kutsutud.”
Ingrid Nurmsalu: „Täname kõiki kutsujaid ja kaasaelajaid. Oleme ikka tulemas, kui kutsutakse.”
Nalja ja naeruga
15 aastaga on juhtunud mõndagi. VVV naised kirjeldavad, kuidas esinesid Stroomi hotellis soomlastele ning neid kutsuti esinema Rauma lähedale Sorsa- ehk parditantsude peole. Ja sõidetigi pikemalt mõtlemata üle lahe kohale. Enne neid mängis peol üks Soome tuntud tantsubänd. Kui vinged vanapoisid laulma hakkasid, soomlased enam ei tantsinud, vaid jäid vaatama. Hiljem sai VVV teada, et Soomes on kombeks mängida kaks ühelaadset tantsulugu korraga – kaks valssi või tangot või fokstrotti.
Soomes mindi sauna, seebitati korralikult ja siis selgus, et vett polnud. Seda, kuidas end lõpuks üle loputatud saadi, järvest vett toodi, kerisel soojendati ja kui palju sellega seoses nalja oli, meenutavad muusikud tänini.
Üks omamoodi esinemine oli Vasalemmas. VVV sõitis sinna, öeldi, et oodaku ja antakse teada, kui on nende kord. Aeg läks, majja ei kutsutud. Algul istusid oma väikebussis, siis läksid rahvamaja ümber jalutama, kiikusid, ikka ei midagi. Sedasi paar tundi või rohkem. Tagantjärele on hea naerda, nagu ka tookord.
Või juhus, kus Pärnumaal oli publikut vähe ning sealse rahvamaja juhataja arvas, et raha pole, võiks jätta maksmata. Ent kohale oli mindud, kulutused tehtud ning tuli oma huvide eest seista ja selgeks teha.
Koostöö Loksa Tantsijatega
Ligi 12 aastat on VVV teinud koostööd segarahvatantsurühmaga Loksa Tantsijad – kutsuti välisesinemistele pillisaatjaks. Aastate jooksul on mitmel korral käidud koos esinemas Rootsis, Soomes, Leedus. Tuleval nädalavahetusel minnakse taas Loksa Tantsijatega Soome, Itä-Uudenmaa tantsu- ja muusikafestivalile.
Külastatakse nii Sipoo valda kui ka endist Pernaja valda, mis sellest aastast on liitunud Loviisaga. Sipoo on Kuusalu valla sõprusvald, Pernajal olid sõprussuhted endise Loksa vallaga.
Loksa Tantsijate juhendaja Elna Linkvist: „Tore on VVVga koos olla. Sellised lõbusad, nagu nad on, ja meie oleme ka lõbusad.”
Enne ühiseid reise tehakse koos proovi. Tavaliselt sõidavad tantsijad Vihasoosse, sest bändil on pillidega raskem Loksale minna. Kuid teinekord, kui proovis osalevad ainult akordionistid Merle Krüsban ja Gerta Allemann, harjutatakse Loksal.
Veidi rohkem kui 15 aastat pärast esimest kontserti, 20. juunil 2010 esines VVV taas Vihasoo lasteaias-algkoolis – seekord kooli õues ja koos Loksa Tantsijatega. Kontserdil „Jaanipäeva ootus” esitati kava, millega sõidetakse Itä-Uudenmaale.
Ansambel VVV ehk Vihasoo Vinged Vanapoisid
Solistid on Vihula valla registripidaja Ingrid Nurmsalu ja Vihasoo lasteaia õpetaja Tiina Laulik, kes mängivad ka rütmipille. Vihasoo lasteaia õpetaja Merle Krüsban ning Vihasoo algkooli ja Loksa I keskkooli muusikaõpetaja Gerta Allemann – akordion, Loksa Ehituse ABC müüja Eve Saidla – trummid, OÜ Viisarbalt juhatuse liige Raivo Nurmsalu – basskitarr, lõõts ja suupill, OÜ Vihasoo Puit juhataja, Vihasoo näitetrupi lavastaja Andres Napp – kitarr. Kõik pillimehed-naised laulavad samuti.