Anija vallavolikogu esimeheks valiti JAANUS KALEV

2588
ANNIKA VOOSEL õnnitleb volikogu uut esimeest JAANUS KALEVIT. Ees volikogu liige JÜRI LILLSOO.

Volikogu senine esimees JAAN ORUAAS asub ametisse aseesimehena.

Anija valla valimiskomisjon kutsus uue volikogu kokku 31. oktoobri hommikul kell 9. Istungit juhatas komisjoni esimees Annika Voosel, protokollis aseesimees Ilsia Väli. Hääletamist aitasid läbi viia komisjoni liikmed Marianne Leis, Salme Söönurm ja Evelin Kolbak.

Annika Voosel õnnitles volikogu liikmeid valituks osutumise puhul: „Soovin kõigile kainet mõistust ja kindlat meelt, et volikogu töö sujuks. Unustage erakondlikud ja isiklikud eriarvamused, tegutsege vallaelanike huvides. Valimiskomisjon kingib teile valla pastapliiatsi ja stressipalli, et end kindlana tunneksite.”

Valimiskomisjoni esimees tutvustas statistikat. Võrreldes eelmiste valimistega oli valimis­aktiivsus paar protsenti langenud, e-hääletajaid oli seekord 40 valija võrra rohkem. Kandidaate oli tänavu 6 vähem kui 2009. aastal. Uusi liikmeid on volikogus 6, kuid neist 2 on olnud volikogu eelnevates koosseisudes. Uues volikogus on 13 meest ja 4 naist, liikme keskmine vanus on 47 aastat.

Eesti Keskerakonna nimekirjas volikogusse valitud Andrus Nilisk esitas volikogu esimehe kandidaadiks erakonnakaaslase Jaanus Kalevi.
Teine kandidaat oli valimisliidus Anija Ühendus kandideerinud Jaan Oruaas, kelle esitas vallavanem Tiit Tammaru: „Jaan Oruaas võiks esimehena ka edaspidi jätkata, sest ta on ametisse sobivaim. Ta on olnud infosüsteemi arendamise eestvedaja, hoiab Anija valla mainet kõrgel ka Harjumaa Omavalitsuste Liidu volikogus.”

Jaanus Kalev oli nõus kandideerima, kuid Jaan Oruaas võttis oma kandidatuuri tagasi: „Kahjuks ei saa sellele kohale kandideerida, kuna töökoormus on suurenenud.”

Neljandat hooaega volikogusse valitud Jaanus Kalev sai sõna enda tutvustamiseks: „Olen sündinud 1965. aastal, elanud kogu elu Alaveres ja Kehras, erialalt maaparandusmehhaanik. Viimati juhtisin volikogu neli aastat tagasi. Olen TÜ Alvar MÜ juhatuse esimees. Loodan, et teeme koostööd edasi ja nii-öelda matame kirve maha. Vastutus on suur.”

Salajastel valimistel toetasid Jaanus Kalevit volikogu kõik 17 liiget.

Istungi juhatamise kord läks uue esimehe kätte. Ta palus esitada  kandidaadid  volikogu  ase­esimehe kohale. Aare Nurm valimisliidust Anija Ühendus esitas Jaan Oruaasa. Salajasel hääletusel sai Jaan Oruaas 15 poolthäält, 2 sedelit olid tühjad.

Istungi viimane päevakorrapunkt oli vallavalitsuse lahkumispalve ärakuulamine, mille luges ette vallavanem Tiit Tammaru. Volikogu võttis selle teadmiseks. Vallavalitsus jätkab tööd uue koosseisu kinnitamiseni.

Volikogu uus esimees ütles, et vallavanema valimise tingimusi arutatakse järgmisel volikogu istungil.

Anija vallavolikogu kohtade jaotus: Keskerakond 6, IRL 1, Anija Ühendus 5, Koostöös Edasi 4 ja Hooliv Koduvald 1.

Eelmine artikkelTeeme koos riigi, Stenbockide ja vallaga Kolga mõisaansamblist Lahemaa rahvuspargi uue keskuse
Järgmine artikkelJoaveski rahvamaja avapeol mängis legendaarne bänd VESKIPOISID