Valla noortekogu uus esimees on Alavere noortejuht JULIA ŠATSKAJA.
Kuna Anija valla noortekogu senine esimees Laura Restov astus tagasi, sai noortekogu 28. märtsil uue juhi. Noortekogu juhatuse kolmandaks liikmeks – juhatusse kuuluvad veel Mikael Parman ja Helena Truber – avaldas soovi kandideerida Julia Šatskaja. Noortekogu valis ta juhatusse ning juhatuse liikmed otsustasid, et Julia Šatskaja on uus esimees, Mikael Parman aseesimees ja Helena Truber juhatuse liige.
Julia Šatskaja on 20aastane, pärit Kehrast ning töötab alates mullu oktoobrist Alavere noortekeskuses noortejuhina.
„Kuulsin sügisel lapsepõlvesõbralt Andrei Kuzminilt, kes töötab Kehra noortekeskuses, et Alaverre otsitakse noortejuhti. Mulle hakkas see mõte meeldima, läksin asja uurima ja mind võeti tööle. Nüüd olen esmaspäevast reedeni Alavere noortekeskuses tööl. Olen väga õnnelik, et siia sattusin ja et pidin alustama justkui nullist – kuna Alavere noortekeskuses ei olnud vahepeal töötajat, oli noortekeskus tihti kinni, puudus stabiilsus,“ rääkis Julia Šatskaja.
Ta lisas, et püüab teha kõik, et noortel oleks Alaveres tore ja mõnus.
Kui valla noorsootööspetsialist Tuuliki Rohtla tegi Julia Šatskajale ettepaneku astuda valla noortekogu liikmeks, oli ta kohe nõus: „Olen ju ka ise veel noor ning näen noortekogus lisavõimalust noortele midagi pakkuda.“
Ta astus Anija valla noortekokku jaanuaris, kaks kuud hiljem valiti esimeheks.
„Juht peab olema eestvedaja, kes organiseerib ja motiveerib noori tegutsema. Ka seal tuleb mul alustada algusest, et saada noortekogu uuesti pildile. Praegu on noortekeskuses 12-13 noort, enamus Alaverest, Kehra aktiivseid noori on kahjuks vähe,“ ütles Julia Šatskaja.
Tema visioon on, et noortekogu liikmed käiksid abis valla ettevõtmistel, korraldaksid neid ka ise – nii saavad nad end omaalgatuste kaudu arendada. 25. aprillil on Kehra rahvamajas noortekogu koosolek, kus pannakse paika plaanid ja tegevuskava.
Anija valla noortekogu moodustati 2010. aastal. See on vabatahtlik ühendus, mille eesmärk on võimaldada noortel aktiivsemalt osaleda ühiskondlikus elus ning panustada koduvalda.