Sellest sügisest saab Aegviidus õppida klaveri, viiuli ja akordioni erialal.
Juunis toimusid Aegviidu põhikoolis Kehra Kunstidekooli muusikaosakonna esimesed vastuvõtukatsed, teist korda oodatakse lapsi pilliõppe katsetele kolmapäeval, 26. augustil. Aegviidu filiaali võetakse õpilasi sel aastal kolmele erialale: klaver, akordion ja viiul.
Aegviidus pilliõppe alustamise idee autor on sealse kooli direktor Tiina Steinberg.
„Meie kooli lapsed on seni harjutanud klaverimängu kahe õpetaja juures. Näen, et nüüd on õpilastel edasi arenemiseks vaja pisut professionaalsemat lähenemist, võib-olla soovib mõni neist pillimängu süvendatult õppida. Mõned lapsed on käinud ka Tapa muusikakoolis, aga kui meil on oma vallas Kehra Kunstidekool, võiks teha koostööd,“ sõnas ta.
Tiina Steinberg rääkis ideest Kehra Kunstidekooli direktorile Ene Kerbile, kes oli asjaga päri. Kuna akordioniõpetaja Juta Hinnobert ja Kehra kunstidekoolis sel sügisel tööd alustav uus klaveriõpetaja, muusikaakadeemia tudeng Liliane Reiljan, olid valmis ühel päeval nädalas sõitma Aegviitu tunde andma, pakutakse tänavu välja võimalus õppida seal neid pille. Lisaks saab Aegviidu osakonnas õppida viiulit, seda ja solfedžot hakkab andma Tiina Steinberg, kes on Georg Otsa nimelises koolis lõpetanud nii muusikateooria kui viiuli eriala.
Suve alguses käisid Aegviidus katsetel 7 õpilast, kõigi nende kohta tegid vanemad avalduse muusikaosakonda astumiseks. Lapsed, kes juunis katsetele minna ei saanud või on vahepeal tekkinud soov pillimängu õppida, saavad seda teha 26. augustil. Katsetel tuleb laulda, rütme järele koputada, helisid järele laulda. Samaks päevaks on õpetajatega tutvuma oodatud ka need lapsed, kes käisid katsetel juunis.
„Väga palju me õpilasi Aegviidu osakonda praegu vastu võtta ei saa. Üks õpetaja saab päeva jooksul pillitunde anda maksimaalselt viiele lapsele,“ lausus Ene Kerb.
Ta lisas, et Aegviidu filiaali soovitakse vastu võtta eelkõige noorema kooliastme õpilased, kes õpiksid seal paar esimest aastat, kui on juba suuremad, võiksid hakata Kehrasse eri-
alatundidesse sõitma: „Seal on meil võimalusi rohkem. Mõned suuremad, kes praegu katsetel käivad, on võib-olla kohe valmis hakkama pillitundides käima Kehras.“
Kunstidekooli direktor selgitas veel, et Aegviidu lapsed võetakse muusikakooli huviõppesse: „See erineb põhiõppest vaid tundide arvu poolest – põhiõppes on koos solfedžoga 5 tundi nädalas, huviõppes poole vähem. Huvihariduses on programm veidi kergem, kuid kestab samuti 7 aastat ning pillimängu saavad lapsed selgeks. Põhiõpe on mõeldud peamiselt neile, kes kavatsevad minna muusikat edasi õppima. Kehras on meil juba kaks kolmandikku õpilastest huviõppes, näiteks kõik meie plaatpilliõpilased, ja see on üldine tendents kogu Eestis. Koolile annab huviõpe võimaluse rohkem õpilasi vastu võtta.“
Kunstidekooli Aegviidu filiaali tunnid hakkavad toimuma Aegviidu koolis. Seal on olemas üks pianiino ja digiklaver, Ene Kerb avaldas lootust, et riigilt huviharidusele saadud toetusraha eest on võimalus osta veel üks kaasaskantav digiklaver ning üks akordion, viiulid on kunstidekoolil olemas.