Aegviidus on august tänavu esmakordselt kodukohvikutekuu – tavalise ühe päeva asemel tegutsevad kodukohvikud kolmel pühapäeval. Kohvikutekuust võtab osa 14 kodukohvikut, mõni on avatud ühel, mõni mitmel pühapäeval.
Möödunud pühapäeval oli avatud 9 kohvikut. Jõhvika tänaval Mannatera kohvikus oli Sandra Puusepp tööle rakendanud terve pere – köögitoimkonnas olid lisaks temale ka ema ja vanaema, klientidega tegeles abikaasa Madis Puusepp. Kohvikus pakuti vaid taimetoitu.
„Huvi on olnud ootamatult suur, külastajad olid kohal juba enne avamist. Lasanjet proovitakse agaralt, ei usuta, et seda saab teha ilma hakkliha ja valge juustukastmeta. Mina kasutan köögivilju, peamiselt läätsesid, hakkliha sarnast tekstuuri tekitab hakksoja, mis on väga toitev. Kiidetakse ka burgerit, see on tehtud tofu abil, mis on paneeritud nori lehe sisse,“ jutustas perenaine.
Aegviidu koolimaja juures tegutses kohvik „Maasool“. Direktor Tiina Steinberg küpsetas pannkooke, õpetajad müüsid oma parimaid küpsetisi. „Kogume talveks kohviraha,“ lausus koolijuht.
Vana-Postimaja kohvikus olid müüjatena ametis kolme pere lapsed, pakutava eest olid hoolitsenud Kristi Raava, Annika Klemets ja Maili Annikov. Kohvikutekuu eestvedaja Kristi Raava rääkis, et nägi nädal varem külastajana, et kõikjal kipub soolasemat puudu jääma. Seetõttu rõhus nende kohvik värsketele ja naturaalsetele jookidele ning pigem soolasele suutäiele, kooke oli vaid üks. Kohvikuga koguti raha loomakliiniku ja teraapiakeskuse õuele teeradade tegemiseks.
Aegviidu veetorni kohvikus sai võileivatort otsa väga kiiresti, lisaks müüsid Kersti Ree ja Anne Ilves kooke. Veetorni omanik Tõnis Raudla pakkus ülessulatatud vahtramahla ning oli huvilistele giid. Tipphetkel oli kohvikus korraga umbes poolsada inimest – siis, kui seal esines Järva-Jaani diksiländansambel.
Väike-Pargi tänaval oli ka tänavu avatud Eevi kohvik, kohvikut pidas Eevi Haav-Reemets. Pargi tänaval tutvustas Kerli Kivisoo peamiselt kaupa, mida toob maale – puuvilla- ja oliiviõlitooteid Türgist. Selle juurde pakuti ka kommi-küpsiseid.

Papli tänaval KARENA kohvikus pakkusid kohalikud piigad Katrin Tsupina, Reelika Tarbe ja Anastasia Malkova soolaseid pirukaid ja magusaid küpsetisi. „Oleme varem käinud külastajana, seekord tahtsime ise olla kohvikupidajad. Läks päris hästi, enamuse saime müüdud. Järgmisel pühapäeval külastame teisi kohvikuid,“ ütlesid nad.
Teisel pool raudteed oli avatud kaks kohvikut. Järve tänaval tegutses nagu mullugi Kohvikass, Piibe maantee ääres „Green Mile Cafe“. „Pirukad lähevad nagu soojad saiad, need ongi ju soojad,“ kiitsid Birgit Rool ja Triinu Fross, kes nädal varem pidasid Kase tänaval kohvikut „Fantaasia“. Triinu Frossi vanaema Ülle Miili koduõues kohviku avamise idee tuli perepoeg Mihkel Miilil. Sooja toidu tegi perenaine, pojad sättisid kohviku lauad-telgi paika, neiud küpsetasid ja müüsid. Kuna kohvik asus üsna maantee ääres, käisid seal ka mõned läbisõitjad.
Külastajaid jagus kõikidesse kohvikutesse. Lisaks Aegviidu rahvale oli tulijaid kaugemalt, ka Tallinnast. Koos abikaasa ja pisipojaga Raasikult Aegviitu sõitnud Marjaana Järv lausus: „Lugesime lehest kohvikutepäeva kuulutust ning otsustasime tulla päeva veetma, sest Aegviidus on ka vahvad terviserajad. Nägime siin ka kanu ja küülikuid ning leidsime oma kassi jaoks loomakliiniku.“