Volbriööd tähistati Kehras, Arukülas ja Raasikul

2011

30. aprillil oli Kehras Põrgupõhjas kolmandat korda volbriöö pidu.

Kehra volbriöö korraldas ka seekord MTÜ Põrguvärk. Õhtu algas lastele mõeldud kostüümikonkursiga, seejärel süüdati volbrituli. Järgnes luuaviske võistlus, mis toimus sel aastal esmakordselt. Esines Anija valla kultuurikeskuse laste tantsuring, mida juhendab Sirje Suvi. Tehti ka viktoriin ja võistlus „Kellel on kõige pikem“, mille käigus oli kõigil võimalus lasta mõõta midagi pikka. Mõõdeti juuste, õhupalli ja luua pikkust, ühel külastajal saba, mis oli kohapeal kokku pandud püksirihmadest ja sallidest. Väljakuulutatud nõiajoogi võistlusel oli vaid üks osaleja. Öö lõppes muusika ja tantsuga.

Raasikul toimus nõidade revolutsioon, hobuvankri järel marsiti  läbi Raasiku aleviku. Nõidadeks kostümeeritult alustati rongkäiku rahvamaja eest, kus oli süüdatud lõke. Poolel teel kutsuti kaasa kunstnik Vilma Virgepuu, kes on Raasikul volbriöö tähistamise traditsiooni algataja. Ühiselt mindi tagasi rahvamajja, kus vaadati filmi varasemate aastate volbripidude ülesvõtetest. Volbripeo korraldas Raasiku rahvamaja juhataja Helle Vaga.

Arukülas süüdati samuti volbriöö puhul lõke. Aruküla rahnu  juures mängis Aruküla nukustuudio Äpunäpp oma uut etendust. Volbriõhtu korraldanud MTÜ Aruküla Kultuuriselts tegevjuht Garina Toomingas ütles, et suur kivi on hea koht, kus edaspidigi kultuurisündmusi tähistada. Järgmisel aastal toimub volbriõhtu taas seal.

Eelmine artikkelVarastati metallist esemeid
Järgmine artikkelEhedad Elamused Lahemaal laieneb Kuusalu valda