Raasiku valla noored teevad teatrit

3195

Raasiku valla noorteteatri RaVaNoTe esimene etendus toimub 16. mail.

Idee luua valda noorteteater sündis möödunud aasta 1. mai mõttetalgutel, kui loodi ka noorteühendus Minu Eesti Noored (MEN). Praeguse teatritrupi liikmete seas on vaid kolm, kes MENi ei kuulu. Kuna mõttetalgud toimusid Raasiku rahvamajas, pöörduti talgute järel rahvamaja juhataja Margit Eeriku poole palvega, et tema hakkaks noortele näitlemist õpetama. Varem näiteringide juhtimisega tegelenud Margit Eerik oli nõus.

Suvel otsiti noori, kes oleksid näitlemisest huvitatud. Üks eestvedajatest Liis Laumets ütles, et enamik huvilisi tulid tutvuste kaudu, osa kuulutuse peale, kokku 25 noort.

Näidendi valisid noored
Oktoobri keskel alustas veel nimetu noorteteater oma tegevust, esialgu tehti peamiselt etüüde ja harjutusi, et sisse elada ja grupiga tuttavaks saada. Samal ajal otsisid Liis Laumets ja Piret Avila sobivat näidendit, mida ühiselt õppima hakata.

„Valisime alguses „Kiigepuu“, aga see ei läinud kuidagi käima. Siis mõtlesime Liisiga, et otsime Eesti Teatri Agentuurist uue. Lugesin terve nädalavahetuse hommikust õhtuni näidendeid. Leidsin Rein Raua tüki „Keegi teine“. Sobib grupile arvuliselt ning tundus ka, et me maailmavaade klapib sisuga,“ jutustas Piret Avila.

Lavastus räägib osatäitjate sõnul iseendale truuks jäämisest ja enese leidmisest. Peategelast näidendis ei ole, tegevus toimub läbi 18-aastase poisi silmade.

Filosoofilise sisu tõttu osutus näidend osale grupist liiga keeruliseks. Juhendaja arvas, et teatrist lahkunud olid liiga noored nii tõsises tükis mängimiseks nagu „Keegi teine“: „Elukogemus annab rollile kõvasti juurde, paljud noored ei olnud aga veel kogenud esimest armastust, mis on selle etenduse puhul oluline.“

Nüüdseks on alles jäänud 12 osalejat. Kuna kõigile rolle ei jagunud, on paar tegelaskuju dubleeritud, et keegi etendusest kõrvale ei jääks.

Koostöö sujub hästi
Vaid kolm osatäitjat käivad praegu Raasiku valla koolides, ülejäänud õpivad Tallinnas. Paljudel on käsil gümnaasiumi lõpetamine, mis tähendab, et eksamiteks õpitakse proovide ajal.

„See on nii kihvt, et paralleelselt lõpueksamitega nad leiavad selle jõu, aja ja tahte, et näitemängu õppida. Selles suhtes on super seltskond, et gümnaasiumi lõpus otsustasid, et jah, me tahame teatrit teha,“ ütles Margit Eerik. RaVaNoTe mängib lavastust „Keegi teine“ kaks korda, 16. mail Raasiku rahvamajas ja 23. mail Aruküla rahvamajas. Etendusele aitab kaasa Mait Erik, kes on dekoraator ja helimees.

Eelmine artikkelVarastati metallist esemeid
Järgmine artikkelEhedad Elamused Lahemaal laieneb Kuusalu valda