Vilistlased korraldavad Kehra gümnaasiumi õueala ideekonkursi

1635

MTÜ Kehra Kooli Vilistlased kuulutasid välja avaliku ideekonkursi Kehra kooliõue kujundamiseks, projekte oodatakse 27. maini.

Kehra koolimaja on hästi renoveeritud, kuid ümbritsetud kultuuristamata alaga ning kuna asub linnaruumi keskel, mõjutab tugevasti Kehra kogu keskuse väljanägemist, leidsid vilistlased. Seetõttu otsustasid nad enne kooli juubelit möödunud sügisel algatada kooliõue kujundamise ideekonkursi. Selle esimeses etapis said ettepanekuid teha õpilased. Nende parimad ideed pandi kirja ning 1. veebruaril kuulutati välja teine etapp  ehk ideekonkurss „Vilistlaste park.“
Vilistlaste MTÜ juhatuse liige Paul Luškov selgitas, et planeeritav ala hõlmab suure koolimaja ümbrust ehk Kose maantee ja Spordi tänava ning Kooli põigu vahelist ala, spordihoone ümbrus sellesse ei kuulu. Vilistlased eeldavad, et planeeritav ala ei jää üksnes kooliõueks, vaid kujuneb pargiks kogu linnarahva jaoks.
„Soovime selle kohta terviklikku ideed ning eelkõige ootame konkursil osalema maastikuarhitekte ja teisi selle alaga seotud inimesi. Saadame konkursiteated erialaliitudele ja reklaamime ajakirjanduses,“ ütles ta.
Konkursitingimustes on kohustus säilitada Silvi Vraidi mälestuspink, kuid selle asukohta võib muuta, rajada koolile esindusplats-lipuväljak, kooli juurde tuleb kavandada katusega jalgrattahoidla ning umbes 20kohaline autoparkla. Parkla peaks tulema koolimaja taha, koolihoone esine peaks Paul Luškovi sõnul jääma edaspidi avatuks vaid operatiivsõidukitele.
Konkursil osalejaile antakse ka õpilaste ideekonkursi kokkuvõte ning soovitatakse võimalusel nende ettepanekutega arvestada. Koolimaja ümbruse suurte puudega, mis on istutanud lõpetajad, soovitatakse võimalikult palju arvestada, kuid need ei peaks piirama arhitektide ideid.
„Puud on paraku tähistamata ja pole teada, milline lend millise istutas. Kuid soovime nende asukohta võimalikult vähe muuta,“ sõnas Kehra Kooli Vilistlaste juhatuse liige.
Ta lisas, et kooli juurde ei taheta mänguväljaku atraktsioone, kuna kõrvalasuva vallamaja ees on olemas mänguväljak, peale selle ei tule kooli ette tulevikus enam liuvälja, see tehakse staadioni juurde.
Vilistlaste arvates võiksid kooli juures olla erilised disainvalgustid ning tehiskuusk ehk konstruktsioon, mille toel saab talvel valgustuse abil luua kuuse silueti. Kooliõue on edaspidi kavas paigaldada mälestuskivi kooli asutamise daatumiga.
Vilistlaste pargi projektide esitamise tähtaeg on 27. mai. Tööde hindamiskomisjoni kuuluvad Anne Ouraas, Mart Raja ja Tavo Tiisma MTÜst Kehra Kooli Vilistlased, Arvi Karotam ja Inga Vainu Anija vallavalitsusest ning Kaido Kreintaal ja Eve Rohtla Kehra gümnaasiumist. Võitjatele on MTÜ Kehra Kooli Vilistlased pannud välja rahalised preemiad: võitjale 3000 eurot, 1000eurone preemia, kui realiseeritakse mõne autori töö üksikelement, ning hindamiskomisjon võib vajadusel välja anda ka 750 euro suuruse preemia. Kui võidutööd ei valita, antakse välja 1000eurone preemia parimale tööle.
Kui võitja on valitud, hakatakse projekti koostöös Anija vallavalitsusega ellu viima. Kehra kooli park on kavas avada 1. septembril 2017.
„Loodame, et kooli ümbrus saab kohaks, kus on meeldiv viibida nii õpilastel kui Kehra kandi rahval ja meie külalistel. Soovime, et see oleks linnaruumi osa, mis tõstab rambivalgusesse meie kena koolimaja ning ka inimesed, kes tegutsevad seal praegu või on aastate jooksul tegutsenud,“ lausus Paul Luškov.

Eelmine artikkelKehra Kantriroosid said 10aastaseks
Järgmine artikkelSPORDIUUDISED