Vilistlased kinkisid Kehra gümnaasiumile uue lipu

3151

Kehra keskkooli lipp oli kasutusel aastatel 1971-2007, siis kooli nime muudeti.

Neljapäeva, 20. juuni õhtul toimunud 12. klassi lõpuaktusel andsid MTÜ Kehra Kooli Vilistlased juhatuse liikmed Tavo Tiismaa ja Piret Urmet Kehra gümnaasiumi direktorile üle vastvalminud lipu. Lipu õnnistas Harju-Jaani koguduse diakon Lev Lekarkin.

Lipu varrele on lisatud pühendusega silt: „Vilistlastelt Kehra koolile.“

Tavo Tiismaa rääkis, et uue lipu saamislugu on olnud pikk. Koolil oli oma lipp, ent Kehra keskkoolist sai 2007. aastal Kehra gümnaasium, sümboolika jäi esialgu samaks.

Kui MTÜ-l Kehra Kooli Vilistlased tekkis idee teha uus lipp, leiti, et kõigepealt tuleks koolile kujundada uus logo ja siis alles tellida lipp koos logoga.

Tavo Tiismaa: „Eelmise lipu kavandi oli teinud endine kunstiõpetaja Otti Pille. Käisime tal paar aastat tagasi külas ja saime loa muuta logo ning lipu kavandit tänapäevale vastavaks.
Vilistlastele südamelähedane sümboolika sobis ka kooliperele. MTÜ juhatus kohtus kooli juhtkonnaga, kooskõlastasime sobiva variandi. See on ühelt poolt sinine ja teiselt valge nagu ka eelmine lipp.“

Ta jutustas, et endise lipu kinkis koolile 1971. aastal 120. juubeli puhul Kehra tehas, direktor Johannes Korgil õnnestus siis läbi suruda selline kavand, et poleks punast värvi.“

Uue lipu valmistas OÜ Lipuvabrik. Maksma läks vilistlaste MTÜle ligi 675 eurot.

Kehra kooli lipu kavand mõlemalt poolelt. Värvid on sinine ja valge.
Kehra kooli lipu kavand mõlemalt poolelt. Värvid on sinine ja valge.

„MTÜl on liikmeid 13. Tasume liikmemaksu ning iga viie aasta tagant korraldame kooli aastapäeva tähistamist ja vilistlaste kokkutulekut. Tulupool tuleb meile. Kooli uue lipu eest maksime MTÜ kogutud rahaga. Kinkisime koolile lipu kui traditsioonide, kestvuse ja uhkuse sümboli kõigi vilistlaste poolt,“ ütles Tavo Tiismaa.

Kehra gümnaasiumi direktor Ivo Tupits: „Saime uue lipu tänu vilistlaste initsiatiivile. Väga tore algatus ja kink. Et lipul on kirjas „Kehra kool“, on igati sobilik nii ajaloolises mõttes kui ka tänase päeva seisukohast. Kehras on kool olnud üle 160 aasta, nimed olnud aegade jooksul erinevad. Millised muudatused haridusreformiga kaasnevad, seda veel ei tea, kuid kindel on, et kool oli, on ja jääb Kehrasse .“

Eelmine artikkelVargus Andineeme külas
Järgmine artikkelUus rong sõidutas rahva Aegviitu ja tagasi