Kuusalu vallas on kolmandik abivajajaist nädalaga toiduabi kätte saanud

1271

Ka Raasiku vallas on nüüd toiduabi kogused inimese kohta paika pandud.

Eelmise nädala alguses jõudis me valdadesse Euroopa Liidu toiduabi. Uurisime, kuidas jagamine on läinud.

Anija vallas on toiduabi saanud kätte need inimesed, kes on toimetulekutoetuse või muude toetuste pärast käinud vallamajas, ütles abivallavanem Marge Raja. Teated kuupäevadega, millal saab toidukraami kätte, pannakse vallamaja stendidele ja kogudusemaja uksele.

Kuusalu vallas on ühe nädala jooksul jagatud toiduained ära umbes 300 inimesele ehk rohkem kui kolmandikule eeldatavatest abivajajatest, keda on nimekirjas 840, teatas puuetega inimeste kaitse spetsialist Eda Muru.

„Meil on väga tubli naabri­abi, igast külast on tuldud autoga ja aidatud abivajajatel toidu­kraam koju saada. Keerulisem on Loksa poolel, peab vaatama, kuidas seda paremini korraldada. Referent Esta Nurmsalu jaotab teeninduspunktis, kuid koduhooldajatel pole autosid, et kraami kohale viia. Suurpea külavanem lubas aidata Pärispea poolsaare rahvast. Ootame ka teiste külavanemate abi,“ sõnas Eda Muru.

Ta lisas, et Kiius on jaotamisel suureks abiks vabatahtlikud Jaana Kirspuu ja Raid Kraus.

Raasiku vallas on teada jaotatavate toiduainete kogused inimese kohta: manna, riisi, jahu ja neljaviljahelbeid kõiki 5 kilo­grammi, makarone 7 kilogrammi, suhkrut 3 kilogrammi, tatart üks kilogramm ja õli kaks pudelit.

Haridus-, kultuuri- ja sotsiaal­osakonna juhataja asetäitja Liivi Puumets rääkis, et kolmapäeviti on Raasikul laos inimene kohal. Jagamisega alustatakse 3. juulist, kõige enne antakse toiduabi paljulapselistele peredele. Lausjagamist ei toimu, kes abi saab, neile antakse teada.

Kes kohale ei saa tulla, neile viivad sotsiaaltöötajad toidu­kraami elektriautodega koju.

Eelmine artikkelVargus Andineeme külas
Järgmine artikkelUus rong sõidutas rahva Aegviitu ja tagasi