Vihasoo näitetrupp tõi lavale tragikomöödia

3825
Tänapäeva perekond tragikoomilises võtmes: tütar Lotta (JANA ROOPA), ema Barbara (GERTA ALLEMANN), isa Toivo (MARGUS KESKÜLL), noormees Uku (MARVEN NURMSALU) ja Peint (MIHKEL ALLEMANN).

Laupäeval esietendus Vihasoos ANDRI LUUBI kaasajateemaline komöödia „Piloot“.

„See on elu. Sa mängidki otsekui iseennast,“ kommenteeris pärast esietendust peaosatäitja Margus Kesküll, kes peab pereisa Toivo rollis olema laval suurema osa lavastusest. Ta nentis, et teksti on palju, tekstiraamat oli töö juures kaasas ning tuupis sõnasõnalt pähe. Üllatavaim oli, et rohkem nägi vaeva stseenidega, kus on dialoogid. Kõige paremini jäid meelde monoloogid.

Vihasoo rahvamaja saal oli rahvast peaaegu täis. Lavastaja Andres Napp, kes tükis mängib pendlimees Tambetit, tänas, et nii paljud olid vaatamas: „Arvasime, et laulupidu ja mis kõik veel, ning vähesed tulevad.“

Ta leidis noore autori kirjutatud „Piloodi“ Eesti Näitemängu Agentuurist. Et saada trupile sobivat tükki, tuleb läbi lugeda paljud näidendid. Arvestama peab trupi koosseisu ning seda, et kõik saaksid osa. Sama näidendit mängib ka Ugala teater.

„Algul tundus see lugu üsna nadi ja seosetu, nagu polekski mõtet. Aga mida aeg edasi, seda paremaks läks. Ootasin huviga, millal rahvas pihta saab. Kui tuli stoppkaader ja hakati mürinal naerma, oli asi selge,“ kommenteeris Meelis Allemann, kel on naabrimees Peebu roll.

„See on tänapäevase elu absurdi võimendamine,“ lisas Maarika Rohi, tema mängib maalrit.

Publik naeris palju ja lahkus etenduselt muigelsui. Vihasoo kultuuriseltsi liige Ingrid Nurmsalu kiitis, et väga meeldis, otsekui elust enesest oli kõik: „Näitlejad olid loomulikud ja rollis sees, mängisid väga hästi.“

Kogu sündmustik algab sellest, et perekond muudab elukohta ning saabub kohalik poliitik, kes teatab pereisale, et nad on valitud esinduspereks, olgu valmis telesalvestusteks ja intervjuudeks.

Kavalehel on tekst: „Meil kõigil on aeg-ajalt soov olla pigem väline ja muljetavaldav, silmatorkav ja elada uhkemalt. See on pilguheit, koomilise ja südamliku nurga alt, inimesele ja tema soovidele olla väike kuningas oma väikeses kuningriigis.“

Pereema Barbarat mängib Gerta Allemann, tütar Lottat Jana Roopa, poliitik Normani Tanel Vaarmets, naabrinaist Hertat Merle Krüsban, Toivo ema Aili Raudla, kunstihuvilisi noormehi Ukut Marven Nurmsalu ja Peinti Mihkel Allemann ning TV-ajakirjanikku Tiia Andre. Kogu näidendi aja istub üks pereliige nagu naelutatult lavanurgas arvuti taga – see on perepoeg, kes elab digimaailmas. Poja roll on Kolga kooli õpilase Ardo Rohi lavadebüüt Vihasoo trupiga.

Taas näeb „Pilooti“ Vihasoo rahvamajas reedel, 15. juulil. 22. juulil mängitakse tükki Käsmu rahvamajas.

Eelmine artikkelANNELY AASALAID Kehrast võistleb reisimängus
Järgmine artikkelAnija mõisaköögis algasid ehitustööd