Vihasoo lasteaed on töötanud 25 aastat

3195

Reedel, 15. jaanuaril oli Vihasoo lasteaias-algkoolis sünnipäevapidu.

Juhataja Marika Astor ütles peokõnes: „Just täna 25 aastat tagasi sai siin majas kõik valmis, et 16. jaanuaril avada uksed. Esimesena tuli avamispäeva hommikul tööle ja keeras ukse lukust lahti lasteaia kasvataja Mari-Ann Tarn.”

Lasteaia ehitas Loksa kolhoos, Vihasoos asus kolhoosi keskus. Tippaegadel oli lapsi üle saja ning töötajaid 16 – nelja rühma kasvatajad, tädid, öökasvatajad. Lapsed toodi lasteaeda Valgejõelt, Kõnnust, Kolgakülast, Kasispealt, Kotkalt ning paljudest teistest kolhoosiküladest. Iga päev vuras kohale ka buss Ilumäe-Palmse lastega.

Lasteaeda on juhtinud algusest peale Marika Astor, kes kutsuti Vihasoosse Rakverest. Kolm kasvatajat leiti esialgu samuti Rakverest – suunati pedagoogikakoolist.

Nimeks pandi lasteaiale Tõrupere. Nime leidmiseks korraldati konkurss ja sobivaima pakkus Virve Väli, kes oli reedel kutsutud lasteaeda tegema näomaalinguid – õpetajatele põsele väikeseid tõrusid ning lastele lilli ja loomi.

1987. aasta 1. septembril avati lasteaia juurdeehituses algkool. Seega peetakse Vihasoo lasteaias-algkoolis juubeleid tavapärasest tihedamalt.

Praegu käivad Vihasoo lasteaias ja õpivad algkoolis juba ka endiste kasvandike ning õpilaste lapsed.
Lasteaias tegutseb üks liitrühm, kus on 2-7-aastased lapsed. Õpetajad on Merle Krüsban ja Tiina Laulik, muusikaõpetaja Gerta Allemann, õpetaja abina töötab Liivi Jahilo.

Sünnipäevapeol osalesid koos lasteaialaste, nende vanemate ja õpetajatega ka algkooli õpilased. Kokku lasteaias-algkoolis 52 last.

Vallavalitsuse kink – lumelabidad
Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi ja abivallavanem Milli Kikkas andsid üle ajakohase kingituse – 13 väikest lumelabidat ning puidust linnusöögimaja. Lumelabidad, eriti lastele mõeldud pisikesed labidad, on praegu suur defitsiit, tõdeti vallamajas. Kingituse kokkupanemiseks tuli Tallinnas mitu poodi läbi käia ning lõpuks saadi Kuusalu Heli Lillepoe kaudu.

Vallavanem sõnas lasteaiaperet ja endisi töötajaid õnnitledes, et need mehed ja naised, kes aastaid tagasi tegid otsuse ehitada Vihasoosse lasteaed ja kool, olid nutikad: „Asutused tulevad ja lähevad, aga kool jääb. Kui tahame, et küla areneks, peab seal olema kool ning Vihasoos on see õnn olemas. Praegu, kui lapsi on vähem, hakkab lasteaiale-algkoolile tekkima uus mõõde – vabu ruume saab kasutada raamatukogu ja külakeskuse jaoks.”

Õnnitlejate seas olid kunagised töötajad ning Loksa lasteaia, Kolga lasteaia ja keskkooli esindajad.

Kloun SERGEI FATKIN meisterdas pärast sünnipäevapeo pidulikku osa lastele õhupallidest loomakesi.
Kloun SERGEI FATKIN meisterdas pärast sünnipäevapeo pidulikku osa lastele õhupallidest loomakesi.

Endine õpetaja Vaike Kivil avaldas lootust, et raha antaks ka edaspidi ja Vihasoo kool ning lasteaed jätkaks tegevust.

Pärast õnnitlusi naerutasid pidulisi klounid Bim ja Bom – vanameistrid Sergei Fatkin ja Aksel Heljas. Nad teatasid, et on aastaid tagasi suveti elanud Vihasoo lasteaiamajas koos Soomest Espoo linna Suvela tsirkusekooli õpilastega.

Lõpuks pakuti kõigile kringlit ja kakaod. Klounid meisterdasid ja kinkisid lastele samal ajal pikkadest õhupallidest loomakujusid.

Hommikul etendus
Marika Astor: „Tegime sünnipäevapeo mitmes jaos, et lasteaialapsed ära ei väsiks. Hommikul esinesid kingitusega algkoolilapsed, kes esitasid lasteaiaperele lavastuse „Bremeni linna moosekandid”, mis valmis kooli jõulupeoks. Lavastas Vihasoo raamatukoguhoidja ja õpetaja Õie Alt.” Õpilased kinkisid lasteaialastele enda tehtud mütsid ja palju õhupalle.

Kaasa teevad kõik koolilapsed. Laulud õpetas Gerta Allemann, tantsud Elna Linkvist. Timo Steineri muusikast mängis fonogrammi Loksa muusikakooli direktor Lauri Metus.

Kassi rollis on Lis Marii Undusk, Kukke mängib Helena Vikk, Koera Kert Krüsban, Eeslit Kristi Tammemäe, Lehma Kaire Kivi ja perenaist Katrin Jõesaar.

Röövlid on Kadri Pääsuke, Ellen Müil, Johanna Mänd, Kersti Sillajõe, Karina Natfullina, Stivo Laht, Kiril Pahhomov, Kristian-Erik Krautmann, Joonas Kütt, Mart Padar ja Rauno Nooska.

Hiiri mängivad Vello Antons-Valner, Sven Kadaste, Vova Kukarin, Janar-Jaanus Peek, Kristian Vikk, Kristofer Latt, Lekky Laanemaa, Kerstin Dorrith Lindh, Karin Kadaste, Paula Teresa Mänd, Maria Bant­­šukova ja Maria Aduškina.

Esmaspäeval, 18. jaanuaril käisid Vihasoos etendust vaatamas Loksa I keskkooli alg­klassilapsed.

Eelmine artikkelTöötuid seisuga 31. detsember 2009
Järgmine artikkelLoksa laevatehase kõik 525 töötajat said koondamisteated