Vallavalitsuse komisjon hindas Alavere kooli kõrgelt

1623

Alavere põhikoolis viidi läbi teenistuslik järelevalve.

Anija vallavalitsus korraldas sel aastal valla koolides teenistusliku järelevalve – hinnati nende  vastavust põhikooli ja gümnaasiumi seadusele, personalitööd ning majandamist.

Detsembri keskel valmis õiend Alavere põhikooli kohta. Neljaliikmeline järelevalvekomisjon, kuhu kuulusid abivallavanemad Marge Raja ja Urmo Sitsi, finantsjuht Maarja Sikut ning jurist Ilsia Väli, hindas kooli kõrgelt ning nõuetele vastavaks.

„Kohalikel omavalitsustel on õigus teha teenistuslikku järelevalvet hallatavates asutustes. Jõudsime järeldusele, et Alavere kool on väike, aga tubli,“ kiitis Marge Raja.

Ta lisas, et eriti muljetavaldav oli, kui säästlikult kooli majandatakse. Iga pisiasi on läbi mõeldud – ostud ja kommunaalkulud. Kusagil ei jäeta ühtegi tuld tarbetult põlema või tualetis vett jooksma.

„Kokkuhoid on selgesti märgatav, kui võrrelda möödunud ja selle aasta eelarvet. Koolis on läbi viidud ka mõned keskkonnahoiu ja säästlikkuse projektid ning on näha, et neid asju järgitakse igapäevaselt,“ lausus ta.

Abivallavanem tunnustas kooli ka personali leidmiseks tehtud töö eest. Kõik õpetajad vastavad kvalifikatsioonile, mis väiksemate maakoolide puhul ei ole tavaline.

„Kaader on muutuv ning õpetajad vahelduvad. Ilmselgelt on vaeva nähtud personali otsimisel,“ sõnas Marge Raja.

Mõningaid soovitusi jagas komisjon vaid dokumentatsiooni puudutavates küsimustes: „Vajalike dokumentide sisu on üldjuhul selgesti loetav, kuid andsime nõu, kuidas muuta vormistust korrektsemaks. Virtuaalsete dokumentide puhul soovitasime need salvestada mitmesse kohta, et kindlasti säiliksid, kui arvutiga peaks midagi juhtuma.“

Varem on läbi viidud teenistuslik järelevalve Kehra gümnaasiumis ja Kehra kunstidekoolis.

Marge Raja: „Tegime sealgi mõned soovitused ja ettekirjutused, mis on praeguseks täidetud. Peamiselt olid need dokumentatsiooni puudutavates küsimustes. Töö oli koolides hästi korraldatud ja vastas nõuetele.“

Järgmisel aastal käib komisjon Anija valla lasteaedades, ülejärgmisel kõikides teistes allasutustes.

Eelmine artikkelTeele kukkunud puu Tapula külas
Järgmine artikkelKuusalu valla kultuuripreemia sai „Odüsseus“ ja spordipreemia TANEL PAABO