Pensionäride ja õpilaste tasuta sõidust Tallinna ühistranspordis

3358

Sõnumitooja toimetus palus Tallinna transpordiametilt infot, mida peavad maainimesed tegema, et sõita pealinna bussides-trollides-trammides tasuta.

Sõnumitooja toimetuse poole on pöördunud mõned pensionieas lugejad ja palunud lehe kaudu selgitada, kuidas saaks kasutada Tallinnas uuest aastast käivituvat tasuta ühistransporti.

Tallinna transpordiameti vanemspetsialist Jüri Miglai selgitas, et tasuta sõidu õigus kehtib kõigile 65aastastele ja vanematele isikutele, kui nad on rahvastikuregistri järgi Eesti Vabariigi elanikud. Uuest aastast saavad tasuta sõiduõiguse ka põhikooli, gümnaasiumi või põhikooli baasil kutseõppeasutuse õpilased 19. eluaasta lõpuni.

Pensionärid saavad tõendada tasuta sõidu õigust valideeritud ja isikustatud ühiskaardiga, kaasas peaks olema ka isikut tõendav dokument. Samas ei ole nad kohustatud omama ühiskaarti, kuid ühistranspordi optimaalsema planeerimise eesmärgil on soovitav, et see oleks ja oma sõidud valideeritaks ehk registreeritaks, kirjutas vanemspetsialist.

Ühiskaardi saab osta 2 euro eest postkontorist. Isikustamine maksab seal lisaks 1 euro. Kui isikustada ühiskaart internetis iseteenindusena, tasu ei võeta.

Õpilastel tuleb muretseda valideeritud ja isikustatud ühiskaart koos isikut tõendava dokumendiga või valideeritud õpilaspileti või sellega võrdsustatud ISIC Scholari kaardiga.

„Mittetallinlaste piletihinnad pealinnas ei muutu. Kehtima jäävad ka senised sõidusoodustused,“ lisas Jüri Miglai.

Eelmine artikkelTeele kukkunud puu Tapula külas
Järgmine artikkelKuusalu valla kultuuripreemia sai „Odüsseus“ ja spordipreemia TANEL PAABO