Kehra gümnaasium hakkas oma majja tagasi kolima

2140
Kehra gümnaasiumi direktor IVO TUPITS hoiab algklasside maja ust lahti töömeestele, kes kannavad kooliasjadega kaste kaubikusse.

Renoveeritud koolimaja avatakse järgmisel veerandil.

Kehra koolimajast lahkusid ehitajad paari nädala eest. Hoone on riigilt saadud KOIT-kava rahadega nüüd täielikult korda tehtud.

Firma Ava Express OÜ alustas teisipäeva, 18. detsembri hommikul gümnaasiumi tagasikolimist värskelt remonditud koolimajja. Esmajärjekorras viiakse algklasside majast suurde majja raamatukogu. Pärast seda on järg klasside mööbli ning õppevahendite ja personali inventari käes.
Selle nädala lõpuks peaks remonditud koolimaja saama internetiühenduse, server on praegu algklasside majas.

Kehra gümnaasiumi direktor Ivo Tupits ütles, et jõuluaktused toimuvad veel kultuurikeskuse saalis, koolimaja pidulik avamine tuleb uuel kooliveerandil. Mis päeval tehakse avapidu, ei ole esialgu veel täpselt paigas.

Õpilased saabuvad koolimajja 7. jaanuaril, kui pärast koolivaheaega algab õppetöö. Selleks ajaks peab paika saama uus tellitud mööbel, kolitud olema kõikides asendushoonetes olev inventar.

Selle nädala neljapäevaks peaks olema kohale jõudnud uus spetsiaalne mööbel füüsika- ja keemiaklassidesse ning tütarlaste käsitöö- ja kunstiõpetuse klasside sisustus. Puudu on praegu garderoobikapid välisriiete jaoks, mille valmimise osas käivad ettevõttega läbirääkimised.

„Selles osas tekkis väike segadus, ei tahaks praegu kommenteerida,“ ütles Anija abivallavanem Urmo Sitsi.

Veel viie klassikomplekti mööbli valmistamiseks valis vallavalitsus hanke tulemusena kolme pakkuja seast välja ASi Inest Market, mis valmistab 8994 euro eest 150 tooli, 75 lauda kahele õpilasele ning 15 õppematerjalide kappi.

„Väga kiire on, kõik on korraga tegemisel ja käib hoo pealt. Ees ootavad kaks töist nädalat,“ sõnas Urmo Sitsi.

Teisipäeval tassisid kaks töömeest raamatukogus pakkidesse pandud raamatuid ja teisi väiksemaid asju kaubikusse. Lähipäevadel tulevad suuremad autot mööblit kolima. Õppetöö toimub koolis selle nädala lõpuni ehk 21. detsembrini. Klasside mööblit selle aja jooksul veel ära ei viida.

„Suur osa asju on meil praegu niiöelda ladudes ehk pakitult erinevates hoonetes. Õpetajad pakivad oma asjad ise kokku. Õpilasi me kolimisse ei kaasa,“ ütles Ivo Tupits.

Ta sõnas, et millal kõik paika saab, on praegu vara öelda: „Iga päev toob midagi uut. Hea, kui küsimused leiavad lõpuks lahenduse.“

Eelmine artikkelTeele kukkunud puu Tapula külas
Järgmine artikkelKuusalu valla kultuuripreemia sai „Odüsseus“ ja spordipreemia TANEL PAABO