Vallamaja alustas tööd Kuusalu alevikus

1801
Kuusalu valla ehitus- ja keskkonnateenistus, maakorraldusteenistus ning volikogu sekretär töötavad kümnekesi ühes suures ruumis. Pildil MAIRE LINK, RAJA KADAJAS, PEETER RAUDSEPP, SIRJE MURU, LJUBOV BELGOva ja ENNO TAMMEMÄE.

Enamik vallaametnikke on juulis puhkusel.

Kuusalus köstrimaja ukse kõrval lehvivad nüüd sini-must-valge ja Kuusalu valla lipp.  Vallamaja on Kiiu mõisast ära kolinud Kuusalu alevikku. Viimasena töötas Kiius oma senises kabinetis ja pakkis asju vallavanem Urmas Kirtsi. Töökaaslased kommenteerisid, et nagu kapten laeval, nii lahkub ka tema ehitajate tulekul mõisamajast viimasena. Ehitajaid on oodata Kiiu mõisahoonet põhjalikumalt üle vaatama ja ettevalmistustöödega alustama käesoleva nädala teises pooles.
Eelmise reede õhtuks kutsuti vallarahvast Kiiu mõisa ekskursioonile. Võimalust tutvuda tühjakskolitud mõisamajaga kasutasid kokku 8 inimest, esimesel ekskursioonil oli 6 Kiiu elanikku, teisel 2 – üks Kiiust ja teine Tallinnast
Uues asupaigas teeb vallamajarahva töö keerulisemaks asjaolu, et Kuusalus ollakse kolmes eraldi hoones. Ehkki köstrimaja külge on ehitatud endine lasteaiamaja, kus nüüd töötavad maakorraldusteenistus ja ehitusosakond ning volikogu sekretär, pole võimalik otse ühest majast teise minna, tuleb käia õue kaudu.
Köstrimajas, mida viimastel aastatel on kasutatud noortekeskusena, töötavad allkorrusel vallavalitsuse sekretär ja registripidaja. Ülakorrusel on ühel pool raamatupidajate töökohad ning teisel pool ühises ruumis vallasekretäri, vallavanema ja järelevalvespetsialisti töölauad.
Sotsiaaltöötajad on paigutatud kõrvalasuvasse tervisekeskusesse, nende kasutuses on teisel korrusel kaks ruumi. Majandusteenistusele leiti asukoht tervisekeskuse keldris.
Ehitusspetsialist Ljubov Beglova ja ehitusvaldkonna referent Lana Toomvap tõdesid möödunud reedel, et endises Lahedas Kohas on ruumi piisavalt, püütakse harjuda mitme inimese ühes ruumis viibimisest tekkiva müraga. Suur lasteaiatuba on kappidega jaotatud kaheks, kokku töötab sellises avatud pinnaga kontoris 10 inimest.
Nad kõnelesid, et päris paljudele vallaelanikele tuleb üle rääkida, kus asub köstrimaja või teisisõnu noortekeskus – vanemad inimesed ei tea noortekeskust, nooremad ja ka valla uuemad elanikud ei ole midagi kuulnud köstrimajast. Selle nädala alguses pannakse välja suured viidad, et vallamaja töötajaid paremini üles leitaks.
Suurem osa vallaametnikke on juulis puhkusel, sügis näitab, kas Kuusalus asumine toob vastuvõttudele rahvast rohkem, kui käidi Kiius, kommenteerisid ehitusvaldkonna töötajad.
Kuna köstrimaja paikneb Kuusalu Söögitoa ja Meie Poe vastas, on avaldatud kartust, kas vallamaja ametnike autode tõttu võib parkimisala jääda kitsaks. Et ruumi oleks piisavalt, on kokku lepitud, et  vallatöötajad  pargivad oma masinad  Kuusalu  Soojuse  parklasse.

Eelmine artikkelHELINA PIIBELEHT ja SIIM AKSEL AMER tõid võidutule Harjumaale
Järgmine artikkelTsitre pargis ootab istujaid ARNO ja HUGO LEPNURME mälestuspink