Valla noored rajavad Arukülla skeitpargi

1626

Minu Eesti mõttetalgutel Raasiku valla noortekojas osalenud asutasid edasise tegevuse jaoks seltsingu.

Seltsingu asutasid 17 noort, kes kirjutasid alla ühisdeklaratsioonile, millega kuulutati Raasiku valla noorteliikumine sündinuks. Seltsing võttis oma pikaajaliseks ülesandeks Raasiku valla noorteühenduse loomise. See peab hakkama pakkuma koduvalla noortele huvitavat tegevust, lähendama Raasiku valla noori nii, et ükski neist ei igavleks oma kodukülas ega tunneks end võõrana ka naaberkülades.

Raasiku valla noorte mõttekoja juht ning seltsingu eestvedaja Henri Reeder ütles, et noored on kõik entusiasmi täis ning avaldas lootust, et aktiivsus ei rauge. Ka tema juhitud noorteorganisatsioon Aruküla Uudised, mis andis välja samanimelist ajalehte, tegutseb nüüd seltsingu all. Plaan on edaspidi hakata välja andma ülevallalist noortelehte.

Seltsing hakkab ellu viima neid tegevussuundi, mis kerkisid üles mõttetalgutel. Esimene projekt on juba käivitatud.

Swedbanga konkursile „Tähed särama“ esitati projekt, mille eesmärk on Raasiku valla noortele vabaajaveetmise võimaluste pakkumine. Selleks on kavas luua noorte park, kus noored saaksid omavahel rohkem suhelda ning ka sporti teha.

Projekti raames on kavas Arukülla, koolistaadioni ala loodepoolsesse nurka – sinna, kus kunagi asus kooli kasvuhoone – rajada park koos skeitpargiga. Park, mis on mõeldud vabaaja veetmiseks ja suhtlemiseks, mahutab mitut seltskonda. Sinna paiguta-takse kuus  vastastikku asetsevat pinki, et oleks mugav omavahel suhelda. Pargi keskele rajatava katusealuse all on võimalik saada varju tuule ja vihma eest, katusealuses on istumiseks puupakud. Veidi eemale planeeritakse piknikulaud ja selle kõrvale grillimise koht.

Asfalteeritud skeitpark kavandatakse 600-ruutmeetrisele alale. Rulaparki rajatavad elemendid on disainitud rula, jalgratta, tõukeratta ja rulluiskudega sõitjaile. Skeitpargi juurde pannakse kaks pinki, kus sõitjad saavad istuda ja puhata. Nii parki kui skeitparki tulevad ka prügikastid.

„Noortepargi rajamist veab Ahto Saluste. Skeitpargi eestvedaja on Kaspar Aren. Ta käis rääkimas skeitparkide rajamise asjatundja Hendrik Grossiga, kes tegi meile pakkumise. Kui selle valmis saame, on tegemist Eestis ainulaadse skeitpargiga. See oligi meie eemärk – kuna tahame teha parki terve valla noortele, soovime, et see oleks eriline isegi kogu maailmas, sinna tuleb väga mitmekesine valik erinevaid elemente,“ rääkis Henri Reeder.

Projekti on kavas hakata ellu viima juulikuus. Esialgu rajatakse skeitpark – asfaldi­plats, aktraktsioonid, prügikastid ja pingid. Pargi rajamisega on plaan alustada augustis ning avamine on kavandatud oktoobrikuusse.

Kogu projekt läheb maksma 399 000 krooni, sellest „Tähed särama“ projektiga taotletakse 389 000 krooni, Raasiku vallaeelarvest küsitakse 10 000 krooni. Panga toetust soovitakse pargipinkide, laua, katusealuse ja grillimiskoha ostmiseks ning skeitpargi rajamiseks. Aruküla Kultuuriselts on lubanud projekti toetada skeitpargi kõrval asuva vana rambi renoveerimisega. Mitterahalise panusena toetavad projekti noorteliikumise Minu Eesti Noored liikmed, kes osalevad talgupäevadel, pargiala korrastamisel ja elementide paigaldamisel.

Eelmine artikkelLilli külas vargus
Järgmine artikkelSANDRA NURMSALU jagas Kehras autogramme