Valla juubelipeod Raasikul, Pikaveres ja Arukülas

892

Raasiku valla 20. sünnipäeva puhul ilmub ajaleht ja lavale jõuab juubelinäidend.

12. märtsil saab Raasiku vald 20aastaseks. Selle puhul on sügisel moodustatud juubelikomisjon – Aare Ets, Ardo Niinre, Garina Toomingas, Helle Vaga, Juhan Trump ja Tõnu Suurkuusk – kavandanud mitmeid ettevõtmisi.

Ilmub 12leheküljeline ajaleht „Raasiku vald 20“, milles on meenutusi valla loomisest 1992. aastal, 20 aasta jooksul tehtust ning praegustest tegemistest.
Lehe panid kokku peamiselt juubelikomisjoni liikmed, tehnilise teostuse tegi Sõnumitooja. Tiraaž on 2100 ning see toimetatakse kõikide Raasiku valla elanike ja asutuste postkastidesse.

Vallaelanikele on sel nädalal kavas juubelipeod. Reedel, 9. märtsil on Pikavere koolis valla juubeli auks kodukandi pidu. Rahvast tervitavad vallajuhid, esinevad Pikavere lasteaia- ja koolilapsed. Vaino Napp viib läbi viktoriini kodukandi teemadel. Kaetud on peolaud. Pidu lõpeb tantsuga, muusikat teeb Külli Ovir.

Laupäeval, 10. märtsil tervitavad vallajuhid rahvast Arukülas ja pühapäeval, 11. märtsil Raasikul. Mõlemal pool pakutakse šampanjat ja sünnipäevatorti ning etendatakse spetsiaalselt juubeliks kirjutatud Juhan Trumbi näidendit „Raasiku“, mille lavastas autor ise. Mängivad Raasiku valla erinevate näiteringide liikmed.

Laupäeval, 17. märtsil on Arukülas Raasiku valla juubelipidu kutsetega külalistele. Kutsutud on volikogu praegused ja endised kauaaegsed liikmed, valla aukodanikud, allasutuste ja suuremate ettevõtete juhid, külavanemad, naaberomavalitsuste juhid, koostööpartnerid.

Ka siis mängitakse juubelilavastust, külavanemad saavad ametimärgi. Vallavalitsuse kultuuri- ja haridusjuht Ardo Niinre rääkis, et külavanema ametimärk on valla külavanemate statuudi järgi ette nähtud. Ametimärk antakse välja vallavalitsuse korraldusega, külavanemal on õigus märki kanda oma volituste kehtivuse ajal. Pärast volituste tähtaegset lõppemist graveeritakse medaljoni tagaküljele külavanema nimi ja ametiaeg ning see jääb talle.

Külavanematele anti esimesed ametimärgid viis aastat tagasi Raasiku valla 15. sünnipäeval. Sel aastal saavad ametimärgi viis külavanemat.

Eelmine artikkelAutod vajusid kraavi
Järgmine artikkelRaasiku valla juubelietendus pakkus äratundmisrõõmu