Koolibussid sõidavad Anija, Kuusalu ja Raasiku vallas streigi ajal

1231

Esmaspäevase seisuga ei streigi Anija valla lasteaiad, Kolga ja Loksa lasteaed, kõik koolid ja teised lasteaiad osalevad streigis.

Toimetus uuris esmaspäeval Ida-Harju koolidest ja lasteaedadest, kas teatakse, kui palju lapsi või õpilasi streigipäevadel nende majja tuleb, ja kas lapsevanemad on mõnel pool protestinud, et õpetajad on otsustanud streikida ning palutakse lastel jääda koju.

Kõikidest streikivatest koolidest ja lasteaedadest kinnitati, et ükski lapsevanem ei ole pahandanud. Samas ei osatud öelda, kui palju lapsi on streigi ajal kohale tulemas. Koolides õppetööd ei toimu, õpilastel on palutud jääda koju. Mitmel pool on õpetajad andnud rohkem koduseid ülesandeid.

Kõige kauem, 3 päeva ehk 7.-9. märtsini, streigivad Aruküla põhikool ja waldorfkool ning Pikavere lasteaed-algkool. Kahel päeval, 7. ja 8.  märtsil, on  streik Kuusalu keskkoolis ja Loksa gümnaasiumis. Mujal streigitakse kolmapäeval, 7. märtsil. Toetusstreigist on teada andnud ka Aruküla huvialakeskuse Pääsulind Raasiku filiaali 3 õpetajat ning Aruküla põhikooli majanduspersonal.

Ida-Harju suurimas lasteaias, Kuusalu lasteaias Jussike, kus on ligi 200 last, on kolmapäeval igaks juhuks avatud kolm valverühma, lapsi hoiavad direktor, õppealajuhataja, logopeed ja õpetajad, kes ei streigi – igas rühmas kaks töötajat. Õppetööd ei toimu, lapsi õue ei viida, süüa antakse.

Kolga lasteaia õpetajad otsustasid piirduda toetuskirjaga. Vihasoo lasteaias-algkoolis on mängupäev. Kui palju lapsi tuleb, ei teata.

Aruküla lasteaias on kohal kaks õpetajat, kes ei streigi. Lapsi palutakse sel päeval siiski lasteaeda mitte tuua. Sama on vanematele teatanud ka Raasiku valla teised lasteaiad.

Anija valla lasteaiad ei streigi. Lasteaedade direktorid ütlesid, et õpetajad ei ole selleks soovi avaldanud.   

Kõigist meie vallamajadest kinnitati, et hoolimata streigist on õpilasi vedavad bussid liinidel, graafikud on tavapärased. Kuusalu vallamajast öeldi, et bussid peavad väljuma pärast tunde koolide juurest ka juhul, kui hommikul lapsi sõitmas ei olnud.

Anija vallas eraldi koolibusse pole, õpilasi veavad valla avalikud bussiliinid. Need sõidavad igal juhul. Samamoodi on ka Raasiku vallas – bussid sõidavad, kuna neid kasutavad peale õpilaste ka teised inimesed.

Eelmine artikkelAutod vajusid kraavi
Järgmine artikkelRaasiku valla juubelietendus pakkus äratundmisrõõmu