Lepatriinu lasteaias oli Kaitseliidu päev

2104

Teisipäeval, 28. veebruaril olid Anija valla Lepatriinu lasteaias külas kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad.


Kaitseliidu päeva peaorganisaator TARVO VÄINA koos Lepatriinu mudilastega.

Eelmisel sügisel võttis Lepatriinu lasteaiaga ühendust endine lapsevanem Tarvo Väina, kes on Kaitseliidu Rävala malevkonnas, ja pakkus välja mõtte teha lasteaias mõni üritus.

„Mitmete ideede seast hakkas kõige rohkem meeldima mõte, et lasteaeda võiksid tulla kaitseliitlased näitama spetsiaalset varustust,“ ütles Lepatriinu õppealajuhataja Külli Süld.

Tarvo Väina tegi omalt poolt ettepaneku, et kohale tuleksid ka naiskodukaitsjad, koos võiks välitingimustes keeta suppi, püstitada köetav telk ja sõidutada lapsi sõduriautoga.

Lasteaed kutsus Kaitseliidu päevale ka Kehra gümnaasiumi kolmandate klasside õpilased koos klassijuhatajatega. Lastega olid kohtumas seitse kaitseliitlast ja neli naiskodukaitsjat.

Külli Süld rääkis, et lastel oli väga põnev – kõike saali pandud asju said nad ise katsuda, panna pähe kiivreid ja proovida selga kuuliveste: „Õues saime selgeks, mis vahe on tavalisel hernesupil ja sõdurisupil, mida keedetakse väljas suures katlas. Lastele meeldis pugeda sõduritelki, istuda kuuseokstel ja soojendada ahju ääres sõrmi-varbaid.“

Lõpuks sõideti üheskoos sõduriautoga läbi Kehra ning söödi õues keedetud suppi – lasteaialapsed pika laua taga saalis, koolilapsed väljas.

Lasteaia direktori Jana Lassi sõnul oli Kaitseliidu päev Lepatriinu 32aastase ajaloo jooksul ainulaadne ettevõtmine: „Nii lapsed kui me ise olime vaimustatud.“

Eelmine artikkelAutod vajusid kraavi
Järgmine artikkelRaasiku valla juubelietendus pakkus äratundmisrõõmu