Norrast saadeti kasutatud riideid, Luksemburgist osteti uusi sokke.
Detsembri alguses jõudis Anija valla vähekindlustatud peredele toetusabi Norrast. Saadetises leidus riideid, voodipesu, mänguasju ja muud vajalikku. Neid jagati tasuta Anija valla kultuurikeskuse jõulukirbukal 4. detsembril. Toetusabi vahendas Pärnu Raeküla kooli õpetaja, endine Kehra elanik Kaja Salumäe.
„Olen õpetaja, aga juba kaheksandat aastat käin suvel Norras end füüsiliselt maandamas – maju värvimas. Norras on üsna tavaline, et vanad, kuid vägagi korralikud riided ja muu vajalik kogutakse kellegi juurde kokku ja saadetakse Eestisse, Lätti , Leetu,” selgitab Kaja Salumäe.
„Norrakad ise on samuti üsna kokkuhoidlikud ja sageli jagavad ka nemad esemeid või riideid omavahel korduvkasutamiseks. Alguses tõin oma koolile sealt 50 paari suuski. Siis hakkasin sealtkaudu ka riideid saama. Olen jaganud Norrast toodud riideid Pärnus ja Pärnumaal nii valdadele kui ka hoolekodudele.
Kuna töötasin enne kooli sulgemist Anijal õpetajana, siis on mul Kehras endiselt päris palju tuttavaid, kellega käin läbi. Mõtlesin, et võiks seekord osa saadetisest saata Kehrasse.“
Anija valla sotsiaaltöö spetsialist Marianne Leis: „Jõulukirbukal jagus riideid, tekke-patju ja muud kolmele korrusele. Osa laialijagatust oli ka kohalike inimeste toodud. Peaaegu kõik asjad leidsid uue omaniku, alles jäi mõni kotitäis. Tekid ja muu voodipesu jätsime sotsiaalkeskusele, kus neid kindlasti vaja võib minna.“
Kaja Salumäe ütleb, et temal on varuks veelgi riideid, mida tahaks Anijale saata.
Toetust on Anija valda tulnud ka Luksemburgist. Seal on 12liikmeline kohalikest eestlastest koosnev sõpruskond otsustanud toetada puudust kannatavaid inimesi kodumaal. Kuna seltskonda kuuluvad Anija valla noorsootöö spetsialisti Tuuliki Rohtla tuttavad, helistati talle.
Tuuliki Rohtla meenutab, et projekt sai alguse novembris: „Mulle võttis kõne kunagine pinginaaber Sirli Piin ja teatas, et Luksemburgi eestlased koguvad raha ning tahavad meid aidata. Kuna humanitaarabi korras saadud kasutatud riiete hulgas leidub väga harva korralikke sokke, siis olid nad valmis ostma valla puudustkannatavatele lastele uusi. Nad tegid firmale Suva 4800kroonise tellimuse, mille eest saadakse 190 paari erineva suurusega sokke – nii spordisokke kui tavalisi. Varem on Luksemburgist toodud meile kasutatud riiete saadetisi välisministeeriumi kaudu.“