Uuel aastal hakkavad elektrirongid sõitma sagedamini

1266

Piletid muutuvad senisest kallimaks, sooduskuukaardid odavamaks.

Oktoobri lõpus hakkasid Aegviitu sõitvad elektrirongid liikuma varasemast kiiremini. Aegviitu võtab sõit nüüd 50 minutit, varem kulus veidi üle tunni.

Uuest aastast kasvab ka rongide väljumise sagedus. Ennelõunal hakkavad rongid väljuma iga tunni tagant Tallinna suunal  ning pärastlõunal iga tunni järel Tallinnast Aegviitu. Selle graafiku järgi sõidavad rongid tuleval aastal nii töö- kui puhkepäevadel. Maikuu lõpuks on kavas korrigeerida hommikust tipptundi nii, et kella seitsme ja üheksa vahel väljuvad rongid tööpäeviti Tallinna koguni pooletunniste vahedega.

ASi Eesti Liinirongid müügi- ja arendusjuht Norbert Kaareste sõnul avaldasid inimesed soovi, et viimane õhtune väljumine Aegviidu poole oleks hilisem ja seetõttu tuleb liinile ka 22.10 väljuv rong, mida algselt polnud madala täituvuse tõttu kavas sõitma panna: „Peame vaatama, kas sellel on piisavalt sõitjaid ja tasub end ära.“

Seoses elektrirongide väljumise sageduse kasvuga muutuvad mõnevõrra ka piletihinnad. Üksikpiletid hakkavad maksma senisest rohkem. Raasikule ja Arukülla hakkab tavaliini täishinnaga paberpilet maksma 2 ja sooduspilet 1,40 eurot. Praegu kehtiva hinnakirja järgi on need vastavalt 1,70 ja 1,20 eurot. Sõidukaardiga on tulevikus üksikpileti hind 1,80 ning sooduspilet 1,26 eurot, praegu on need hinnad 1,36 ja 0,96 eurot. Sõidukaardiga maksab 30 päeva kaart tulevikus 38,07 eurot, praegu 32,64. Odavamaks läheb sooduskuupilet ehk õpilastele ja pensionäridele maksab 30 päeva kaart järgmisel aastal 26,65 eurot, praegu 29,16 eurot.

Kehrasse maksab sõit uuest aastast tavaliinil 2,50 eurot täispileti eest ning 1,80 eurot sooduspilet, kui osta  paberpilet. Seni on hinnad 2 ja 1,40 eurot. Sõidukaardiga sõites on hinnad tavaliinil vastavalt 2,25 ja 1,62 eurot. Praegu maksavad piletid  sõidukaardiga 1,60 ja 1,12 eurot. Sõidukaardiga maksab kuukaart järgmisest aastast 47,59 eurot, praegu 38,40 eurot. Õpilastele ja pensionäridele 34,26 eurot, praegu 35,15 eurot.

Hinnakirjad ja sõidugraafikud on ka Elroni kodulehel ning detsembrikuu alguseks paigaldatakse info rongijaamade ooteplatvormi infostendidele.

Norbert Kaareste sõnul tõuseb riiklik tellimus elektrirongidele 33 protsenti, sõitjate arv on selle aasta sügisel kasvanud eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 15 protsenti: „Loodame, et tänu sagedamale graafikule suureneb reisijate arv veelgi. Eelkõige  on  meie  eesmärk meelitada igapäevaseid autoga Tallinna sõitjaid rongi kasutama.“