Luuletus oli GARINA TOOMINGASE ainuke kampaaniavahend. Pärast valimisi riputas rahvamaja teadetetahvlile ka tänusõnad.
GARINA TOOMINGAS, tegite üksikkandidaadina Raasiku vallas ajalugu, saavutasite valimistel 258 häält. Kui tulemused valimispäeval selgusid, postitati Raasiku valla Facebooki-gruppi palju õnnesoove, mitmed kommenteerisid, et teist saab nüüd vallavanem, kuna saite kõige rohkem hääli. Kuidas õnnesoovidele vastasite?
„Ma pole kordagi mõelnud, et mina peaksin olema vallavanem või vallavolikogu esimees. Eelmisel korral valimisliidu nimekirjas kandideerides kõige rohkem hääli teeninuna oli mul võimalus saada volikogu esimeheks. Seekord langetasin valiku kandideerida üksi. Seisan kultuuri ja oma kogukonna eest. Ma leian, et kultuur ühendab, tervendab, annab elujõudu, viib elu edasi. Minu seisukohad tõidki mulle hääli juurde.
Mu valimistulemus on 18 aastat kultuurijuhina tehtud töö vili, pean alati tegutsema riskiga, olema sammu kõigest ees. Teen enda arvates tööd hästi, kuid tagasisidet jääb sageli pärast üritusi väheks, valimistulemus oli hea tagasiside. Nägin, kui paljudele valijatele on kultuur oluline. Kampaaniale ma rõhku ei pannud, endale omaselt panin mõtted paberile luulevormis.”
Kuidas tundsite end pärast valimisi – algasid koalitsiooniläbirääkimised, selgus, et võite võimuliidu moodustamisest kõrvale jääda?
„Rõõmu oli valimispäeva õhtul ja seda on jätkunud siiani. Olin lubanud oma valijatele, kellega suhtlesin, ning ütlesin seda ka minuga ühendust võtnud valimisliitude esindajatele, et ma pole kellegi vastu, kuid praegu toetan Raivo Uukkivi jätkamist vallavanemana. Jäin endale kindlaks ka pärast valimisi ning valimisliit Raasiku Vald minuga enam läbirääkimisi pärast seda ei pidanud, vaid tegi ettepaneku teha edaspidi volikogus koostööd.
Läksin volikogusse seetõttu, et midagi Raasiku valla ja oma kogukonna heaks ära teha, aga mitte võimu ega poliitika pärast.”
Olete öelnud, et teid ajendas kandideerima kuuldud mõte, et kultuurilt tuleks valla eelarves raha vähemaks võtta.
„Olen tõesti kuulnud, et kultuuri- ja sotsiaalvaldkonnast tuleks raha eelarveridadelt vähemaks võtta, kuid need on minu jaoks olulised valdkonnad. Aruküla rahvamaja pole ammu remonti saanud, tasapisi on hakatud lappima hädavajalikku, kuid suured tööd ootavad tegemist. Mis puudutab majas toimuvat, siis tänu sellele, et oleme MTÜ, saame kirjutada projekte ja korraldada teatrikülastusi.
Olete olnud 10 aastat volikogus, vahele jäi küll eelmine valimisperiood, kuid töö Teile võõras pole. Kas lisaks kultuurile on veel midagi, millele soovite volikogus tähelepanu pöörata?
„Minu prioriteet on, et kultuuri peab valla igas piirkonnas toetama. Lisaks tahan esile tuua, kui head tööd teeb meie sotsiaalosakond. Plaanis on teha novembris eakatele infopäev nii riiklike kui valla toetuste teemal. Tahame julgustada rahvast tulema oma murega vallamajja, et Facebookis näpuga näitamise asemel julgetaks tulla rääkima sotsiaaltöötajatega. Ükski abivajaja ei tohi jääda abita. Soovin väga, et vallas taastatakse volikogu sotsiaalkomisjon, mille töö üks osa on sotsiaalvaldkonna edendamine, ennetamine, uute määruste ja otsuste väljatöötamine.”