Tulunduspäev Lilli seltsimaja ehitamiseks

951

Heategevuspäev toimub Anija valla Lilli külas 19. septembril.

Lilli Küla Arendamise Selts on kahel aastal teinud taotluse PRIA külade arengu meetmest raha saamiseks. Eelmisel aastal saadi 938 796 krooni, tänavu samapalju. Raha anti Lilli seltsimaja ja spordihoone ehitamiseks.

Projekti tellis külaselts 2007. aastal OÜlt Agorek. Seltsimajja tulevad suur spordisaal, aeroobikasaalid, saunad, internetipunkt, söögikoht ja ruumid huvialaringideks.

„Aastaid tagasi oli Lillis seltsimaja olemas ja rahvast käis murdu,“ rääkis külavanem Bruno Engel.

Seltsimajja tuleb ka spordisaal, kuhu saab paigaldada teisaldatava lava, kus etendada näitemänge. Bruno Engeli  sõnul pole seltsimaja-spordihoone mõeldud üksnes oma küla elanikele, vaid kogu ümbruskonna rahvale.

Kolmekordne seltsimaja-spordihoone ehitatakse endisest Raadiku küünist, mis asub Lilli kortermajade taga.

PRIA rahastab projekte tagantjärele ning nõutav on 10-protsendi suurune omaosalus.  Et saada kokku alustamiseks vajalik raha, korraldab külaselts heategevuslikul eesmärgil suure perepäeva. On sügislaat, kus saab müüa-osta mett ja aiasaaduseid. Plaan on avada vanakraamitelk, sinna oodatakse huvilisi müüma väiksemat vanavara. Kõik, kes soovivad Lilli perepäeval kaubelda, peaksid ühendust võtma külaseltsiga või külavanemaga telefonil 504 6476.

Lastele on avatud töötoad, liikuv välikohvik jm. Toimuvad küladevahelised osavusmängud, heategevuslik oksjon ning õhtu naelaks on kontsert.

„Praegu käivad bändidega läbirääkimised, kuid loodame, et meil esinev ansambel toob kuulama ka kaugemate kantide rahvast. Et kontserdiga teeniksime seltsimaja ehitamiseks raha, nagu omal ajal saadi toetust Kolgaküla rahvamaja ehitamisele.“

Perepäevale pääsemiseks tuleb osta pilet, piletid osalevad õnneloosis. Piletitulu läheb seltsimaja ehitamiseks.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Suurpea külas
Järgmine artikkelAruküla öölaulupeol laulsid sajad inimesed