Aruküla kooli ehitusel probleeme noortega

906

Öösiti käivad ehitusjärgus Aruküla koolihoones kohalikud noored.

Kuigi Aruküla kool on rekonstrueerimise ajaks aiaga piiratud, siis kohalikud noored sellest ei hooli – nad käivad öösiti ehitusel aega veetmas ja lagastamas.

Kolm korda on tulnud ehitusele välja kutsuda politsei, ühel korral on kohal käinud kooli direktor Avo Möls, korra kohalik abipolitseinik Valdur Peegel.

„Politsei ei tee midagi – kedagi nad kätte pole saanud. Selleks ajaks, kui nemad kohale jõuavad, on noored minema jooksnud. Nad ju näevad, kui politseiauto kohale sõidab,“ tõdes Avo Möls.

Omavoliliselt ehitusel viibinud noored pole küll midagi lõhkunud, on aga seinu täis joonistanud-kirjutanud ning häirinud ehitusobjekti valvurit: „Oli häbi kuulda, kuidas meie noored teisest rahvusest inimest oma vähese venekeele oskusega sõimasid.“

Avo Möls rääkis, et noortele meeldib mõelda, kas jõuavad enne politsei saabumist ära joosta või ei: „Nende jaoks on see mäng, mis on põnev ja tekitab adrenaliini.“

Direktor ise sattus öösel valvuri kutsel kooli territooriumile jõudes peale kahele oma kooli 8. klassi õpilasele, nendega oli kaasas võõraid noori. Koolijuht tegi politseile avalduse. Noored kutsu-takse välja ja fikseeritakse avaliku korra rikkumine.

„Siiamaani nad tegutsesid seal üsna karistamatult. Ehk hakkab nüüd probleem lahenema, kui kaks niinimetatud tegijat oleme kätte saanud,“ loodab ta.

Kooli territooriumile tunginud noori on igas vanuses, nende hulgas ka alaealisi, kuid ka üle 20-aastaseid, osa on olnud alkoholijoobes. „Ega meil nendega midagi teha ole. Meie ühiskonnas sellele ju karistust ei järgne. Ka politsei ei saa nendega eriti midagi ette võtta, sellepärast neid ei püütagi kätte saada.“

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Suurpea külas
Järgmine artikkelAruküla öölaulupeol laulsid sajad inimesed