Tuletõrje ja kiirabi palve – pange majadele numbrid

678

Appitõttajatel on korralikult tähistamata maju-kortereid raske leida, kohalejõudmine võtab aega.

Päästekomandode pealike sõnul on viimase aja üks suuremaid probleeme korterite ülesleidmine majades. Püstakute välisuksed on pandud lukku, nende kohal pole paljudes kohtades enam silte, mis näitaksid, milliste numbritega korterid seal asuvad.

Kehra päästekomando pealik Aivar Kari räägib, et kiir­abil on aadresside tuvastamisega veel rohkem raskusi kui tuletõrjujatel: „Oleme Kehras kiirabiga ühes majas ja on jutuks tulnud, et majadel võiksid tähistused olla nähtavamad. Korrusmajadel on sektsioonides tugevad rauduksed ette pandud, korterinumbrite jaotumist enam näha pole. Kui on kiire kutse, kulutab õige koha otsimine väärtuslikku aega. Ja pärast võidakse hakata süüdistama, miks nii kaua tuldi – aga otsiti asukohta. Kehras, Kiius, Kuusalus on olnud leidmisega raskusi. Oskan näitena kohe välja tuua Kuusalu Laane 11 maja, ka seal pole sektsioonidel korterite numbreid.”

Ta märgib veel, et vanematel individuaalmajadel on sageli seinale kinnitatud numbrile puud-põõsad ette kasvanud ning neid pole eemalt näha. Uute eramute ehitajad on kallid hooned valmis teinud, aga unustanud viimase olulise asja – tänava nime ja maja numbri paneku.

Ka Loksa päästekomando pealik Mait Kröönström tõdeb, et aegajalt on oldud hädas õnnetuspaiga täpse asukoha leidmisega. Külades on sarnaste nimedega talukohti. Kuna teede alguses viidad puuduvad, kulub aega edasi-tagasi sõitmisele. Ta lubab, et kui on üle vaadatud Kuusalu valla veevõtukohad, plaanib järgmisena tõstatada talusiltide-viitade küsimuse. Teeristidesse võiks panna talunimedega viidad, et oleks näha, kuspool need asuvad ja millist teed pidi sõita.

„Tavaliselt ei mõtle inimesed majanumbrite või talusiltide peale, aga kui juhtub midagi ja nendeni jõudmine võtab rohkem aega, siis tuleb välja, et see on tõsine probleem. Targem oleks selliseid olukordi ennetada ja mõelda, kuidas oma kodu tähistada.”

Omavalitsuste heakorraeeskirjades on punkt, mis ütleb, et ehitise omanik on kohustatud varustama ehitised ja elamute korterid korrektsete numbrite ja siltidega.

Eelmine artikkelEesti saalijalgpalli esiliiga meistrivõistlused
Järgmine artikkelASHWANI SHARMA: „Kehra tehas säilis tänu positiivsele mõtlemisele“