Tulekul Kuusalu kolhoosi ajalookonverents ja lõikuspidu

1471

Kauaaegse kolhoosiesimehe ARNOLD VUNGI pink avatakse 21. septembril, järgnevad kolhoositeemaline konverents ja endiste töötajate kokkutulek.

Kuusalu kolhoosi endised pea­spetsialistid Urmas Kirtsi, Rein Kippar, Peeter Raudsepp, Peeter Špongolts, Rein Rikkas, Tõnu Tüksammel ja aiandis töötanud Virve Haabsaar on mitmel korral käinud koos ja kavandanud majandi töötajate kokkutulekut. Nüüd on pandud paika, et kolhoosirahvast oodatakse tööaega meenutama laupäeval, 21. septembril.

Laupäeva hommikul kell 10 avatakse kolhoosiesimees Arnold Vungi mälestuse jäädvustamiseks temanimeline pink. Selle jaoks koguti annetustest 180 eurot. MTÜle Ökokratt, mida juhib kolhoosis agronoomina töötanud Priit Adler, antakse kohaliku omaalgatuse programmist memoriaalpingi tarvis 522 eurot.
Urmas Kirtsi ütles, et pink pannakse Kuusalu-Kiiu kergliiklustee äärde Galv-Esti teeristi lähedale künkale. Maa kasutamiseks on sõlmitud leping maaomanik Jüri Teibergiga.

Pingi kavandi koostas ja selle valmistamist juhib kolhoosis kommunaalmajanduse osakonna juhataja ametit pidanud Peeter Kivimäe, kes kirjeldas, et raamistiku moodustavad kaks hobuatra, mille peale tuleb iste. Seljatoed on puidust viljapead, nende meisterdamiseks palub ta abi kohalikelt puidutöömeestelt.

Pingi avamiselt on kavas ühiselt edasi minna Kuusalu rahvamajja kolhoositeemalisele konverentsile. Seal räägitakse, mis majandis kunagi oli ja mida tehti, ning tullakse juttudega tänapäeva, tutvustatakse ettevõtteid, mis on kolhoosi tootmisüksuste baasil tegutsemas praegu.

Õhtul on rahvamajas lõikuspidu. Ka Kuusalu kolhoosi omaaegsed lõikuspeod peeti samas kohas.

Urmas Kirtsi: „Kindlasti on peol lauad kaetud, nagu oli vanasti – koos süldi ja kartulisalatiga. Esinema ootame Boriss Lehtlaant ja Henn Rebast, õhtujuhiks on lubanud tulla Raimo Aas. Kui varasemad üritused on tasuta, siis õhtu eest tuleks maksta osalustasu. Rahvamaja ei ole kummist, võiks tulekust varakult teada anda, saame kokku, meenutame oma noorus- ja tööaega.“

Ta rääkis, et Kuusalu kolhoosi endiste töötajate kokkutulekust on kõneldud aastaid, kuid seni pole teoks saanud: „Eelmisel sügisel oli Vihasoos Loksa kolhoosi teemaline seminar, Kolgaküla rahvamajas toimus Loksa kolhoosi rahvale lõikuspidu. See oli motivaator, et tuleks ka meil ära teha. Tänavune sügis on selles mõttes kokkusaamiseks õige aeg, et möödub 20 aastat Kuusalu kolhoosi likvideerimisest.“

Eelmine artikkelTulekahju eelnevalt põlenud majas
Järgmine artikkelElektroonikajäätmete käitleja WEEREC laiendab Kiius tootmist