Anija vallavolikogu kinnitas vallavalitsuse ettepanekul Kehra kunstidekooli uued õppetasud, mis hakkavad kehtima sügisel algavast uuest õppeaastast.
Abivallavanem Marge Raja sõnas, et senised õppetasud on põhjust üle vaadata, kuna kehtivad 1. jaanuarist 2015. Ta kinnitas, et hinnatõus on kooskõlastatud kunstidekooli hoolekoguga.
Alates uuest õppeaastast on Kehra kunstidekooli põhiõppe tasu 35 eurot kuus ehk 315 eurot õppeaastas, praegu on kuutasu 30 ja õppeaasta tasu 270 eurot. Muusika ettevalmistusklassi õppetasud ei tõuse, need on endiselt 25 eurot kuus ning instrumendita või ainult instrumendiga õppe korral 20 eurot kuus. Ka kunsti ettevalmistusklassis tõuseb õppemaks 5 euro võrra kuus, 25 euroni, eksperimentaalklassis jääb see endiseks – 20 eurot kuus. Programmivälise instrumendi õppe üks tund hakkab maksma 5 eurot senise 4 euro asemel.
Üldkultuurilises õppes tõuseb õppemaks 25 eurolt 30 eurole ning ainult ühe instrumendi õpe hakkab maksma 25 eurot kuus senise 20 euro asemel. Iga järgneva instrumendi õppe tunnitasu hakkab olema 5 eurot senise 4 euro asemel.
Kord nädalas toimuva täiskasvanute pilliõppe kuutasu tõuseb 10 euro võrra ehk 50 eurole, pilliõpe koos teooriatunniga hakkab maksma 56 euro asemel 70 eurot kuus. Kunstiõppe ühe tunni tasu tõuseb 4 eurolt 5 eurole. Laulustuudio õppetasu jääb endiselt 15 eurole kuus.
Uue tasuna kehtestatakse pillirent, mis õppeperioodil hakkab olema 5 eurot kuus.
„Kunstidekoolil on umbes 35 pilli, mida seni on laenutatud tasuta, kuid teiste koolide praktika on, et pillide rentimise eest küsitakse siiski sümboolset tasu. Kehtestame tasu üheksa kuu eest, kuna õppeaasta lõpus korjab kool pillid kokku, suvel neid hooldatakse ja parandatakse,“ sõnas Marge Raja.
Kui ühest perest õpib Kehra kunstidekoolist vähemalt kolm last, on neile alates kolmandast lapsest õppimine tasuta. Kunstidekooli direktoril on õigus õppenõukogu ettepanekul vabastada õpilasi kooli õppetasust.
Volikogu muutis ka kunstidekooli põhimäärust. Kunsti ettevalmistusklassis õppeajaks määrati kuni kaks aastat, praegu on üks aasta, lisaks anti võimalus saada koolis kunstiõpet ka täiskasvanuil.