Kehra Põrgupõhja päev oli mustlasteemaline

1694
Põrgupõhja Juulaks ja Jürkaks valiti KÜLLIKI ja MAIDU HERIS. Foto Ivar Neio

Kehra Põrgupõhja linnaosa päev toimus 19. korda.

Laupäeval, 6. augustil toimunud Põrgupõhja päeval toimusid erinevad meelelahutuslikud võistlused ja mängud nii lastele kui täiskasvanutele. Kuna Põrgupõhja päeva nimi oli sel aastal „Hei! Mustlane, mängi!“, kandsid ka paljud võistlused mustlastega seotud nimesid, näiteks „Mustlase võidusõit“, „Mustlase märjuke.“
Kehra Nukk esitas lastele etenduse „Oli ilus suvepäev“, Meelika Mäeorg õpetas meisterdama õhupalliloomi, Nelli Restovi juures sai osta ja valmistada pannkooke. Kokanduskonkursi „Hea amps looduses“ võitis Meelika Mäeorg, orienteerumismängu parimad olid Ulmi ja Margus Lõoke, saapaviske võitis Juhan Sirkas.
Kontserdil esinesid kohalikud line-tantsijad Kantriroosidest, laulsid Hele-Riin Goldin ja Sergei Belinko. Õhtul oli traditsiooniline oksjon, mille viis läbi mustlaseks riietunud Ivar Neio. Kaubaks läksid sallid-kindad, kokanduskonkursi võidutöö ning kaks üllatuskasti.
Tänavuseks Põrgupõhja Juulaks ja Jürkaks valiti Külliki ja Maidu Heris, kes on Põrgupõhjas elanud 20 aastat ning peakorraldaja Silva Laupa kinnitusel väga väärikad tiitleid kandma.
Traditsioonilise estraadisõu keskne teema oli sel aastal Jürka isa Uuno ning Juula ema Maali armusuhe. Uuno, keda kehastas Margus Roosi, korraldas Sirje Põlendiku mängitud Maali võlumiseks kontserdi, kus esinesid mustlased – ansambel Kodu ning Rosa Verde tantsijad Kuusalust. Kontserdi lõpus palus Uuno Maali kätt. Maali nõustus ning publik kutsuti tuleval aastal Põrgupõhja päeval toimuvale pulmapeole. Sõu autor Silva Laupa ütles, et sel aastal kirjutas teksti vähe, põhiliselt oli tegu kontsert-sõuga, mille põhisõnum oli kutsuda kõiki tuleval aastal pulmapeole. Siis toimub Põrgupõhja päev 20. korda.
Kuigi algul oli rahvast väga vähe ning kontserdi ajal tuli Põrgupõhjas paduvihma, jäi peakorraldaja rahule: „Õhtul läks ilm ilusaks ning meie piirkonna jaoks oli rahvast piisavalt.“

Eelmine artikkelRaasiku noortekeskuse remondib Kerana Ehitusgrupp OÜ
Järgmine artikkelKehras saab mängida sulgpalli