Tsitre kivile kinnitatud tahvel lõhuti

884

Tänu anonüümsele vihjele on politseil ka NSVL armee sõduritele pühendatud tahvli paigaldaja teada.

Sõnumitooja 5. septembri numbris oli lugu „Tsitres on eraisiku mälestuskivile ilmunud tahvel NSVL armee sõduritele“. Eelmisel nädalal avalikustasime selle oma kodulehel.

Samal päeval sõitis TV 3 „Seitsmeste uudiste“ võttegrupp Tsitresse. Tahvlit mindi vaatama koos Mati Lehesaluga, kelle venna Vahur Lehesalu hukkumise mäletuseks on kivi Tsitre tee ääres, ja külavanem Tiiu Lepnurmega. Seal avastati, et tahvel on kivi küljest kadunud, tükid vedelesid laiali, mälestuskivi sisse olid jäänud kolm kõverakstõmmatud polti.

TV 3 uudistes näidati fotosid tahvli paigaldajatest, kuid ei selgitatud, kuidas need saatetegijate kätte sattusid. Panijate nime­sid ei nimetatud.

Kuusalu piirkonnapolitseinik Kaisa Kajo rääkis, et tema läks kolmapäeval Tsitresse, kuna politsei oli saanud anonüümse vihje lingiga, mis suunas venekeelsele kodulehele, kus kajastatakse monumentide panekut NL armee sõduritele. On näha ka fotod, kuidas Tsitre kivile paigaldatakse tahvlit.

Kuna kaubikult sai näha autonumbrit, tuvastas ta paigaldaja isiku, fotol nähtud mees elab Tartus.

Kaisa Kajo saatis mehele e-kirja ja sai temalt vastuse, et on aidanud mitmetel organisatsioonidel, ka Vironial, Frontlinel, muinsuskaitsel, paigaldada mälestustahvleid, seekord telliti tahvel 1941. aastal kusagil Tsitre lähedal hukkunud 11 sõdurile. Kivi asukoha näidanud kohalikud elanikud. Kes paneku tellis, on praegu selgusetu.

„Tõenäoliselt saab mees väärteokorras karistada, kuid püüan ka välja selgitada, milline organisatsioon on paigaldamise taga,“ lubas Kaisa Kajo.

Mati Lehesalu ütles Sõnumitoojale, et ei tea, kes tahvli lõhkus: „Enne kevadet ei hakka kivi juures midagi puutuma, ei tahagi praegu sinna minna.“

Eelmine artikkelTapurla külas põles puu
Järgmine artikkelKehra Kodu avati soolaleivapeoga