Treener andis Kuusalu JK Rada hooajale hindeks koolipoisi kolme

2201
Kuusalu JK Rada treener MARGUS KRÖÖNSTRÖM.
Kuusalu JK Rada treener MARGUS KRÖÖNSTRÖM.

Kuusalu JK Rada esimene hooeg Eesti jalgpallimeistrivõistluste II liiga ida-põhjatsoonis lõppes 14 meeskonna seas 11. kohaga.

„Miinimumeesmärgi täitsime – teise liigasse jäime püsima, kuid loomulikult oleks tahtnud ja saanud paremini. Seetõttu on minu hinne kogu hooajale tugev koolipoisi kolm või miinusega neli,“ ütles Kuusalu JK Rada treener Margus Kröönström.
Ta arvas, parema tulemuse saavutamine jäi selle taha, et tervislikel põhjustel jäi kogu hooajaks mängudest kõrvale mitu meest, kellest olnuks palju abi: „Teiseks oli varasem teises liigas mängimise kogemust ainult ühel-kahel mehel. Päris palju oli mänge, mille andsime ära viimase kümne minuti jooksul, kas lasime vastasel lüüa viigivärava või kaotasime. Usun – see oli tingitud sellest, et me ei olnud sellisel tasemel mänginud.“
Treener lisas, et vajaka jäi ka meeste füüsilisest ettevalmistusest: teises liigas on mängutempo kõrgem kui kolmandas ning kuna kogemusi polnud, ei osanud mehed õigel ajal tempot maha võtta ning vajadusel mängu venitada.
„Meil on hooaja lõpetamisel traditsioon, et valime endi seast muuhulgas meeskonna kaks parimat mängijat. Mul endal on sel aastal hirmus raske nende kahe nimetamisega, kuna võistkond oli ühtlane, ühtki tähte särama ei löönud ega kujunenud kindlat liidrit, nagu varasematel hooaegadel, kui Aleksandr Levin või mõni mees veel lõid väga palju väravaid,“ märkis Kuusalu JK Rada juht.
Hooaja esimeseks pooleks registreeris Rada 22, teiseks pooleks 26 mängijat. Meeskonnaga liitus hooaja algul mitu uut meest.
„Uutel läheb ikka alguses aega harjumiseks ja mõistmiseks, kas tema mängustiil sobib meeskonna omaga, aga näiteks Rakverest tulnud Kristo Remmelgas mängis end põhikoosseisu, oli alati väljakul, kui oli kohal ja terve. Ülejäänud uued mehed ei olnud küll põhikoosseisus, kuid väga vajalikud varumehed,“ rääkis Margus Kröönström.
Ta kinnitas, et mängida said kõik üles antud mängijad, vaid Magnus Rosen ei teinud tervislikel põhjustel kaasa ainsaski mängus. Igaks mänguks oli Radal alati olemas 11 meest, kuigi treeneri hinnangul ei saadud alati kokku just sellist koosseisu, nagu oleks soovinud. Tema ise enam lõppenud hooajaks mängima ei registreerunud, kuna meeste nimekiri oli piisavalt pikk ning kahte asja ühel ajal teha on raske.
Hoolimata sellest, et sel aastal kaotati palju, ei ole Margus Kröönströmi kinnitusel Rada meeskond kordagi kahetsenud, et võttis lõppenud hooajal vastu väljakutse osaleda II liigas.
„Ülemöödunud hooajal kolmandas liigas võitsime 70-80 protsenti mängudest, nüüd oli vastupidi. Teadsime juba enne hooaja algust, et see tuleb raske, kuid käegalöömist või suhtumist, miks me siia tulime, küll ei olnud,“ lausus ta ning märkis, et motivatsioonile mõjub kindlasti kehvasti, kui järjest tulevad kaotused, kuid sellest saadi üle.
Treeneri hinnangul mängis Rada liiga tugevamate meeskondadega paremini, kui endaga võrdsel tasemel vastastega. Ta tõi näiteks, et teist aastat liiga võitnud Paide Linnameeskond IIga mängiti viiki ning kümmekond minutit enne lõppu oli Rada isegi juhtimas, ka 3. kohale tulnud Luunja meeskonna vastu saadi viik.
„Hooaja esimeses pooles kogusime rohkem punkte kui teises pooles. Ei tea, kas mehed olid juba väsinud, aga hooaja lõpp langes ära. Üks põhjus on ilmselt ka see, et osa mehi ei saanud teises pooles enam mängida, näiteks Denis Petrov läks ära missioonile, Aleksander Täht välismaale.“
Lõppenud hooajal olid ka meeskonna kulutused suuremad kui varasematel. Kuna liigas oli meeskondi Eestimaa eri paigust, tuli palju pidada välismänge, millega kaasnesid kulukad sõidud.
„Liigas oli kaks Tartu võistkonda, üks meeskond Võrust, Paidest, Jõgevalt, Jõhvist. Sõidame välismängudele kolme-nelja autoga, iga auto on mehi täis,“ rääkis Margus Kröönström.
Seetõttu maksid mängijad nüüd aastamaksu 80 varasema 60 euro asemel. Klubil on ka sponsoreid: esimest aastat toetasid Rada jalgpalliklubi OÜ Monier ja Capri pitsakohvik, mitu aastat on seda teinud juuksurisalong Tuuletuka, Kuusalu Metall, MMT Productions, Schiedel ja Kohvik Päike.
Kuusalu vallaeelarvest jalgpalliklubi rahaliselt ei toetata, kuid meeskonnal lubatakse korra nädalas kohalikul staadionil tasuta treenida ning pidada seal on kodumängud. Vald toetab meeskonda nüüd ka sellega, et ei esita enam arveid mängijate ja vastasvõistkonna liikmete mängujärgse pesemise eest Kuusalu spordikeskuses.
„Kuulame ära kõigi meeste arvamuse, millised on nende plaanid, kas ja kui palju on nad valmis järgmisel aastal kaasa tegema. Seni tundub, et mehed tahavad ikka teises liigas mängida, kuid kindlasti oleks vaja keskväljakule kahte-kolme tugevdust. Mitte samaväärseid praegustega, siis jääb enda meestel mänguaega vähemaks, kuid selliseid, kes teevad meid tõesti tugevamaks,“ sõnas treener.
Meeskonna peaeesmärk on selge – mängida järgmisel hooajal paremini kui seni: „Mina sean sihiks lõpetada järgmine hooaeg liigatabeli keskel, aga kui saame väärt täiendusi, on võimalik mängida 3.-6. koha eest. Palju sõltub ka sellest, milline on hooaja algul liigade koosseis, millisesse tsooni meeskonnad määratakse.“

Eelmine artikkelMERIKE MAAROOSI koduateljee jaoks Soodlas kogutakse raha Hooandja kaudu
Järgmine artikkelMoest ja käsitööst