Tormikahjustused meie valdades

762

Pühapäeval, 8. augustil Eestist üle käinud torm murdis puid ja sulges teid ka Anija, Raasiku ja Kuusalu vallas.

Anija vallas olid esmaspäeva hommikul paljud teed langenud puude tõttu kinni.

„Päästeamet ja AV Velko tegelevad praegu teede vabastamisega,” sõnas Anija vallavanem Tiit Tammaru.

Ta rääkis, et pühapäeva õhtust oli 1/3 vallast elektrita, esmaspäeva päeval taastamistööd veel käisid.

„Kergemaid vigastusi oli nii autodel kui hoonetel. Näiteks viis torm Lehtmetsa külas pooleliolevalt ehituselt ehitusmaterjalid laiali,” ütles Tiit Tammaru.

Kehra komando pealiku Aivar Kari sõnul, oli neil pühapäeva õhtul 6 väljakutset: „Neli tundi koristati teele kukkunud puid. Välja sõideti 20-21 paiku, tagasi jõuti pärast südaööd.”

Raasiku vallavanem Andre Sepp rääkis, et Raasiku vallas tegi torm kõige suuremat kahju ühele nelja korteriga korrusmajale Arukülas ja viis ära pool selle katust.

Kuusalu vallas oli Kolga pühapäeva õhtust elektrita, esmaspäeval 15-16 paiku saadi kõik korda. Katlamaja pärast pandi seal tööle elektrigeneraatorid.

„Elektrikatkestusi ja sidehäireid oli ka Pärispeal, Kuusalu ümber ja mujal, praegu peaks kõik toimima,” ütles Kuusalu Soojuse juhataja Kalle Küngas esmaspäeva õhtupoolikul.

Kuusalu valla majandusteenistuse juhataja Kalev Kulpson rääkis, et Kuusalu vallas oli palju langenud puid ning esmaspäeval käidi teid vabastamas. Kaberla silla juures oli tänavavalgustuse liin maas, torm oli ümber lükanud ka Rihumäe bussiootepaviljoni, see pandi esmaspäeval kohe uuesti püsti. Kuusalu vallamaja ees sai viga üks auto, mille katusele puu oli kukkunud.

Loksa komando pealiku Mait Kröönströmi sõnul oli nende jaoks olukord rahulik, tehti üks väljasõit teele kukkunud puu tõttu.

Eelmine artikkelMaastikupõleng Järsi külas
Järgmine artikkelKuusalus etendus esmakordselt lühinäidend pühak Lauritsast