Alavere rahvamajal uus katus

690

Alavere rahvamaja osalise remondi käigus vahetati välja katus ja tehti korda noortekeskuse üks tuba.

Kevadel alustati rahvamaja osalise remondiga, mille kõige pakilisem töö oli katuse täielik uuendamine. Põhjalikult sai remonditud ka hoones asuva Alavere noortekeskuse üks tubadest. Tööd läksid maksma 580 000 krooni, millest 440 000 krooni saadi Regionaalsete Investeeringute Programmist, 140 000 krooni oli Anija valla omafinantseering. Ehitustöid tegi OÜ Cassandel.

„Ehitajad nägid selle katusega palju vaeva, sest sarikate kõrguste vahed olid väga suured. See, mis katusekivide alla jääb, nõudis palju eeltööd,” selgitas abivallavanem Urmo Sitsi.

„Aga nüüd on uhke vaadata küll. Hea meel, et sai teha kvaliteetse kivikatuse. Hinnad on ehitusmaterjalidel õnneks sedavõrd langenud, et saime kivikatuse teha. Paari aasta eest olesime saanud selle raha eest vaid plekk-katuse. See poleks maja ajalooga kuidagi sobinud.“

Töid alustati maikuu lõpus ja lõpetati 1. augustil. 2. augustil käis komisjon kohal ning jäi tehtuga rahule.

„Natuke on vaja veel koristada, paari päeva pärast on kõik korras. Maja on nüüd ilus vaadata, bussipeatus on kohe rahvamaja lähedal, külasse sisse sõites annab ilus hoone külale ilmet juurde,” rääkis rahvamaja juhataja Inge Jõgisoo rahulolevalt.

Alavere rahvamaja oli vanasti Alavere mõisa hobusetall, mis 1938-1939 aastail seltsimajaks ümber ehitati, praegu on hoones rahvamaja ja noortekeskus.
Algne katus oli punastest kividest. Kaua oli katusel eterniit, nüüd on ajaloolise maja algupärane punane kivikatus taastatud.