Töötukassa on suurendanud vastuvõtupäevi Loksal

787

Konsultandid käisid Loksal 12., 13., 14. ning 18. jaanuaril kella 9-15.

Eesti Töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakonna Maardu büroo töötajad sõitsid varem Loksale kahel päeval kuus, alates septembrist ollakse seal neljal päeval.

Maardu büroo juhataja Eha Atspol selgitab, et töötuid on tulnud juurde ning otsustati vastuvõtupäevi lisada, muidu poleks jõudnud kõiki Loksa ja ka Kuusalu kandi inimesi teenindada: „Maardusse on töötutel kulukas tulla, seega läheme meie nende juurde. Teisipäeval, 19. jaanuaril võtab Loksal vastu ka töötukassa karjäärinõustaja. Tema on otsekui psühholoog, kes arutab koos töötuks jäänud inimesega, mida võiks ümber õppida, kustkohast tööd otsida. Mida suurem kontingent nõu saab, seda parem. Loodan, et tulevikus saame karjäärinõustajat veelgi Loksale tuua.”

Kui inimene on võtnud end töötukassas töötuna arvele, peab ta igas kuus korra käima konsultandi jutul. Kõigile koostatakse tööotsimiskava, arutatakse individuaalselt läbi võimalused ning hilisematel vastuvõttudel vaadatakse, kuidas plaani on õnnestunud täita.

„Teate, meil endal on ka väga hea meel, kui inimesel, kellega oleme pikalt tegelenud, on hästi läinud ja ta on tööd leidnud,” sõnab Maardu büroo juhataja, kes ka ise käib Loksal töötuid vastu võtmas.

Ta tõdeb, et järjekorrad on vastuvõttudel pikad nii Maardus kui ka Loksal ning ühe inimesega poolt tundi rääkida ei jõua, tuleb leppida vähema ajaga. Et liiga pikalt ei peaks ootama, pannakse enamikuga jutulesaamise aeg varem kirja.

Töötuks on jäänud nii vanu kui noori, mehi ja naisi, lihttöölisi, aga ka häid oskustöölisi ning FIEsid.
Töötukassas on eraldi inimesed ametis, kes suhtlevad tööandjatega ning uurivad, kus on vabu töökohti. Töötukassa kodulehel www.tootukassa.ee on ülevaade vakantsetest töökohtadest kogu Eestis.

Eha Atspol ütleb veel, et inimestele soovitatakse vastu võtta ka tähtajalisi töid. Juhul kui tähtajaline tööleping lõpeb, saab jälle ennast töötuna arvele võtta.

Töötukassa konsultantide jutule võib minna sinna, kuhu on kõige kergem kohale sõita, seetõttu ei oska Maardu büroo töötajad öelda, kui palju Ida-Harju töötutest käib nende jutul ja kui paljud mujal. Ise sõidavad nad välja vaid Loksale, ka Kehra ja Raasiku piirkonna inimesed saavad valida endale sobivaima büroo, kus käia. 

Eelmine artikkelTöötuid seisuga 31. detsember 2009
Järgmine artikkelLoksa laevatehase kõik 525 töötajat said koondamisteated