OÜ Nordic Houses toodetud majas saab jalutada virtuaalprillidega

1452
Downtown Visualsi esindaja näitab, kuidas liikuda Nordic Housese virtuaalmajas: pähe pannakse virtuaalprillid ning arvuti saab aru, kus inimene ruumis asub ja peegeldab iga liigutuse.

Arhitektuuri visualiseerimisega tegelev ettevõte Downtown Visuals esitles Nordic Housese toodetud maja ja selle ümbruse virtuaaltuuri.

„Tutvustame oma maju, mida pole veel olemaski, et saada ettekujutus ruumist. Meil majatootjatena on väga raske paberil või ekraanil infot edastada, saada kliendi soovidest aru, maja maha müüa,” rääkis Kuusalu vallas Kolgas ja Kosus puitmaju tootva OÜ Nordic Houses juht Argo Saul möödunud nädalal Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory.
Ettevõte Downtown Visuals tutvustas Nordic Housese maja põhjal tehtud tuuri, mis on nende sõnul seni kõige täiuslikum virtuaaltuur, mis tehtud Eesti majatehases toodetava element- ja moodulmaja baasil. Tuuri saab teha virtuaalreaalsusprillidega ning pultide abil vahetada maja sise- ja välismaterjale, liikuda ringi sise- ja väliruumis ning sisse ja välja lülitada maja erinevaid mooduleid. Ettevõtte esindajad laususid, et see lubab kliendil kogeda ning paremini mõista ruumi veel enne ehitusprotsessi algust.
Downtown Visualsi juhatuse liige Anti Rannus lausus, et põhimõtteliselt on see nagu arvutimängus, millele on lisandunud virtuaalreaalsus: „Arvutisimulatsiooni sees saab tajuda ruumi sügavust, valgust. Nordicu maja oli meile ideaalne projekt, täpselt paraja suurusega.”
Juhatuse teine liige, arhitekt Kristjan Tõlk: „Maailma luksuslikuma sportauto McLareni esindus kasutab oma autode tutvustamisel sama mängumootorilahendust. Meil aga on pakkuda sise- ja välisruum, mille lahendus on kordades keerulisem teha kui autol.”
OÜ Nordic Houses omanik ja juht Argo Saul lausus, et ettevõtte jaoks on taoline sündmus esmakordne: „Oleme tootnud puitkarkassmaju viisteist aastat. Möödunud aastal võitsime koostöös arhitektuuribürooga Trilog Studio tehtud virtuaaltuuri eest aasta tehasemaja tiitli. Selle projekteeris arhitekt Kristjan Tõlk, kes on nüüd meie partner firmas Downtown Visuals. Kui kuulsin, et on võimalus teha nii nende kui TTÜ Mektoryga, otsustasin võimalusest kohe kinni haarata.”
Virtuaaltuuri loomise taga on Argo Sauli sõnul soov arendada oma toodangut ning seda kohandada, et saaks müüa nii Eestis kui laiemalt eksportida.
Nordic Housese müügidirektor Margus Pauts lausus, et Alex de Rijke on öelnud – 20. sajand oli betooni-, 21. sajand aga puiduajastu: „Puit ehitusmaterjalina on keskkonnasõbralik, kiire ja moodne  ehitusmaterjal.  Usun,  et  käes­oleval sajandil hakatakse maju ostma ja müüma teistmoodi, virtuaalreaalsuses. Paberil on üks asi, hoopis teine, kui saad pildi sisse minna, vahetada ühe näpuliigutusega ära parketi, maja üle värvida.”
Esitlusel sõlmisid TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse juhataja Tea Varrak, Nordic Housese juht Argo Saul ning Downtown Visualsi esindaja Kristjan Tõlk koostöölepingu.
Tea Varrak lausus, et Argo Saul oli üks ettevõtjatest, kes seisis kolm aastat tagasi Mektory loomise juures: „Aastate jooksul on meil tekkinud palju ettevõtteid-sõpru. Loodame, et koostööleping aitab tuua ettevõtjad, ülikoolid ja teadusettevõtted üksteisele lähemale, jagada ja pakuda ideid ning teadmisi.”

Eelmine artikkelLaurentsiuse Selts on sotsiaalmeedia liba- Ahrensist häiritud
Järgmine artikkelVihula volikogu ei arutanud Kuusalu vastust