Tehti palju ära

573

Suur osa küladest, alevikest ja linnadest on pärast eelmist nädalavahetust palju ilusamad – koristustalguid tehti Teeme Ära sildi all või ka lihtsalt niisama. Kes vaevaks võttis ja tööle läks, sel on kindlasti hea tunne, et sai teistega koos kodukanti kenamaks muuta.

Mida enam rahvast välja tuli ja tööd ära tehti, seda rõõmsamad on ka eestvedajad. Alavere külaseltsi juht kirjutab meie seekordse lehe Kirjakastis, et võrreldes Eesti keskmisega – Teeme Ära osalusprotsent oli 2 – oli Alavere aktiivsus kiiduväärt 11 protsenti. Samas tõdeb siiski, et osa külarahvast on passiivne.

Raasiku valla külavanemate ümarlauas kurtis üks külavanem samuti, et heakorratalgutel käis vähe rahvast, enamasti lapsed ja pensionärid. Ta arvas, et kui küla heaks ei viitsita oma panust anda, pole mõtet ka jaanituld korraldada.

Eestlane on individualist, kuid päris üksi ei taha vast keegi olla. Koostegemine oma küla või aleviku rahvaga annab õlatunde – on, kellega teinekordki kokku sattudes juttu ajada ja ühiseid ettevõtmisi kavandada. 

Eelmine artikkelLeiti mehe surnukeha
Järgmine artikkelAasta ema MARGIT AMER Loksalt: „Selle tiitli jaoks pidasin end nooreks.“