Elektriautod jõuavad valdadesse

907

Anija vald sai elektriauto 2. mail, Kuusalu vallavalitsus on kutsutud 3 autole järele 9. mail.

Kolmapäeval, 2. mail andis Mitsubishi Corporation Automotive Europe B.V. asepresident Yoshitomo Fukunaga Silberauto Tallinna esinduses elektriautod üle valdadest esimestena ka Anija ja Aegviidu vallale. Juba varem olid masinad kätte saanud Tallinn ja Tartu. Anija vallast käis elektriautol järel majandusspetsialist Toomas Reisi.  

Anija vallavalitsus esimeses taotlusvoorus autot ei soovinud, teises vooru tegi mullu detsembris taotluse ühele masinale.

„Mõtlesime, et kuulame enne teiste kogemusi, siis otsustame, kuid teine voor tuli enne, kui esimesed autod jagatud,“ sõnas abivallavanem Marge Raja.

Elektriauto Mitsubishi I-MIEV anti sotsiaalvaldkonna töötajate käsutusse. Laadimiskoha ehitas välja OÜ Velko AV, see on garaažis, kus hakatakse autot hoidma. Tegu on tavalaadijaga, üks laadimine kestab 8 tundi. Laadimispunkti väljaehitamist finantseeris Kredex.

Sotsiaaltöötajad kiitsid, 4kohaline auto on mahukas, seest suurem, kui väljast paistab. 
   
„Auto on vaikne. Pole äkiline, kiiruse võtab üles rahulikult. Spidomeetrilt on näha, millal on sõit ökonoomsem ja mitu kilomeetrit saab veel sõita. Esimest korda laadisin, kui oli sõidetud 93 kilomeetrit,“ rääkis noorsootööspetsialist Tuuliki Rohtla.
 
Sotsiaalministeeriumi projektijuhi Merle Ploompuu sõnul ei ole elektriautode jagamisel kindlat järjekorda. Kui dokumendid korda aetud, võtavad Silberauto töötajad omavalitsustega ühendust ja lepivad kokku, millal minnakse järele. Harjumaa kõik omavalitsused saavad elektriautod kätte Tallinnast.

Kuusalu vald on soovinud 3, Raasiku vald 2 ja Loksa linn 1 auto. Kuusalu valla esindajatele antakse need üle kolmapäeval, 9. mail. Elektriautod peaksid olema jagatud juuni lõpuks.

Eelmine artikkelLeiti mehe surnukeha
Järgmine artikkelAasta ema MARGIT AMER Loksalt: „Selle tiitli jaoks pidasin end nooreks.“