Poliitikavaba teaduspäev

909

Pühapäeva õhtupoolikul oli Vihasoo rahvamajas nii noori kui vanemaid astronoomiahuvilisi. Tuldi tuntud inimesi vaatama-kuulama, sest mitte iga päev ei käi väikeses külarahvamajas riigikogu esimees,  rahvusvaheliselt tunnustatud helilooja või observatooriumi direktor. Et nad kohale saadi, on tänuväärt ettevõtmine.

Publiku seas oli peale Vihasoo rahva veel Loksa ja Kuusalu inimesi, kaugemad isegi Kehrast. Kutsed saadeti ümberkaudsetesse koolidesse, ka ettevõtmise korraldanud teadusajakirjaniku kodukooli – Loksa I keskkooli. Pärast vaheaega publikuread hõrenesid – võibolla kiirustati telerist vaatama Talendijahi finaali, kus esines ka Vihasoo noor pillimees Kert Krüsban. Kes jäid, said näha teadusbussi tudengite füüsikakatseid.

Ehkki Ene Ergma kandideerib oma erakonna nimekirjas viimase nimena europarlamendi valimistel, teaduspäeval poliitikast ei räägitud, hoopis tähtedest, asteroididest, kosmoseprogrammist ja paljust muust teadusega seonduvast. Nagu ta ise Kennedy-nimelises kosmosekeskuses käimise kohta rääkis – teda peeti eriliseks külaliseks, sest maailmas pole just palju parlamendispiikreid, kes on astrofüüsikud.

Eelmine artikkelVargus Perila külas
Järgmine artikkelAnija, Kuusalu ja Raasiku vallas sai kõige rohkem hääli INDREK TARAND