Teeme Ära talgute 2012 nimekiri on pikenenud

797

Talgupäev tuleb enamikus kohtades pühapäeval, 5. mail.

Avaldasime 11. aprilli Sõnumitoojas ülevaate Teeme Ära 2012 raames toimuvatest talgutest Anija, Kuusalu ja Raasiku vallas. Viimaste nädalatega on talguid juurde registreeritud.

Anija vald
Anija vallast olid esmalt loetletud talgud Kehra jaamahoones, Pillapalus Kõrvemaa matkakeskuses, Anija ja Pikva mõisas, Lillis ning Voosel.

Teeme Ära 2012 kodulehele on lisatud Kehras talgud „Suveks puhtaks“, talgujuht on Tõnis Pill.

Alavere talgupäeva korraldab Valdo Sööt ning Lilli Agro põllumajandusettevõtte ja hobusetalli korrastustalgute eestvedaja on Kätlin Jäger.

Suvelavastuse „Birkenruh episood. Kurb armulugu“ mänguplatsi korrastamisel on talgujuht Mait Eerik.

Kuusalu vald 
Kuusalu vallast olid varem kirjas talgud Kalme külas, Kolga-Aabla tantsuplatsil, Kordejaanil ning restorani MerMer juures.

Kiiu mõisas, MTÜ Kiiu Arendus talgutel võetakse maha vallamaja kõrval asuva vana aidahoone ümbert võsa. Maja omanikuga on nõusolek saadud.
Talgujuht on Jaanus Kamber.

Vihasoo noortelaager koristab Tammispea metsa ja randa. Talguid juhib Darja Djatsenko. Virvel tulevad külatalgud, talgujuht on Tõnis Velström. „Saagem Suurpea ükskord sodist vabaks“ talgujuhtidena on kirjas Õie Kivi ja Õnne Arba.

Valgejõge Kotka külast Loksa poole puhastatakse talgutega „Valgejõgi puhtamaks“, talgujuht Merle Kallus palub kaasa võtta paadi. Kolgaküla talgu- ja laulupäeval koristatakse Kaisa Linno eestvedamisel rahvamaja seest ja väljast. Külla on oodatud Paul Ruudi kergemuusikakoori.

Kolga Rahva Maja talgutel on talgujuht Katrin Lellep. Elve Kuuskmäe juhib talguid Pärispea looduse õpperaja ja Turbuneeme liivaranna koristamisel. Samas külas on teisedki talgud – Pärispea Pundis Päris Puhtaks, talgujuht on Asko Aug.

Raasiku vald
Raasiku vallast tutvustasime eelmises loos kolm nädalat tagasi Kiviloo ja Peningi külatalguid ning Aruküla terviseraja puhastamist.

Nüüd on Teeme Ära kodulehele juurde pandud, et Aiki Haug ootab talgulisi Peningi mõisaparki koristama. Raasikul koristatakse rahvamaja ümbrust talgutel „Plats puhtaks!“, tegevust juhib Helle Vaga.

Vallakeskuses on veel talgud perekeskuses „Aruküla Männikäbi ei saa sõpradeta läbi“, talgujuht on Õnnela Metsaorg, ja Aruküla Hiidrahn, kus Raul Sepperi eestvedamisel tehakse rahnu ümber koristustöid.

Loksa linn
Loksa linna talgupäeva juht on Elina Aasa.   

Teeme Ära kodulehel algas talguliste registreerimine aprilli keskel.

Eelmine artikkelSoodlast leiti mürsk
Järgmine artikkelEesti Metsaühistu tegevuse pearõhk on Harju metsaomanikel