Tantsuklubi Figuret karikavõistlus Kehras oli varasemast suurem

7888
Treener HERET AMELJUŠENKO ja mitmekordsed karikavõitjad KADI KATARINA KINK ning ALARI AMELJUŠENKO. Foto Fotosioon OÜ

Võistlus Kevadball toimus Anija valla spordikeskuses 6. korda.

Möödunud laupäeval ja pühapäeval korraldas tantsuklubi Figuret Anija valla spordikeskuses iga-aastase karikavõistluse Kevadball. Tänavu oli võistlus tavapärasest suurem, sest Eesti karikaetapp toimus mitmele võistlusklassile, lisaks klubivõistlus algajatele.

Figureti treener Heret Ameljušenko: „Ei ole tavaline, et üks klubi saab korraldada kõikide kategooriate karikavõistluse. Viimased kolm aastat on Kevadball olnud mõne kategooria karikavõistlus, varem oli klubivõistlus. Sel aastal pakuti meile võimalust korraldada kõikide kategooriate karikaetapp ja võtsime selle vastu.“

Ta lisas, et kõige keerulisem oli leida suurele võistlusele väliskohtunikke. Vabaklassi etapil peab neid reeglite järgi olema 4, kahest erinevast välisriigist. Kuna ka Lätis ja Leedus   toimus   nädalavahetusel mitu võistlust, ei olnud Eestisse kohtunike leidmine kerge.

Tantsuklubi Figuret on tegutsenud 14 aastat. Treeningud on Kehras ja Arukülas, kolme aasta eest avati filiaal Tallinnas. Kokku on Figuretis neli rühma – D, C, E ja algajad. Täiskasvanutele tehakse treeninguid Raasikul ning Heret Ameljušenko sõnul on need populaarsed, sest tantsu ei ole kunagi hilja õppida.

Treener ütleb, et klubil  läheb hästi ja lapsi jagub kõikidesse trennidesse: „Reklaami pole vaja teha. Soovijad leiavad meid ise üles.  Suuremat koormust ei jaksakski võtta, siis oleks vaja juba abitreenereid. Vahepeal käivad meil treenerid ka Leedust. Tipptantsijaks üksi treenides ei saa, vaja on kõrvaltvaataja pilku.“

Mõned Figureti praegustest tantsupaaridest on karikaetappide võitjad. Raasiku noored Kadi Katarina Kink ja Alari Ameljušenko võistlevad Juunior I vanuse­klassis. Nemad alustasid koos tantsimist 5aastaselt, vahepeal tantsisid eraldi ning on uuesti tantsupaar möödunud aasta septembrist. Kevadball 2014 karikaetapil võitsid Kadi Katarina Kink ja Alari Ameljušenko esimese koha nii standardtantsudes kui ladina-ameerika tantsudes. Treeneri sõnul on haruldane, et paar sai kõikides tantsudes igalt kohtunikult esikoha.

Karita Raid Arukülast ja Hans-Oskar Trolla Kehrast võistlevad lasteklassis. Nemad on koos tantsinud poolteist aastat ja treenivad kordamööda Arukülas ning Kehras. Kevadball 2014 tõi neile teise koha standardtantsudes ja esimese koha ladina-ameerika tantsudes.
Figureti tantsijatest saavutasid karikaetapil noorte vanuserühmas Triin Mänd Arukülast ja Andri Saaret Tallinnast teise koha standardtantsudes, esimese koha ladina-ameerika tantsudes. Mudilastest said Dmitri Ivanov ja Polina Mihhailova Kehrast pronksmedali. E-klassis võitsid kaks hõbemedalit Eliise Reti Rahnu Raasikult ja Vaiko Villiam Tuul Tallinnast.

Figureti korraldatud järgmine suurem võistlus toimub novembris Arukülas – hobitantsijate ning B- ja vaba-klassi karikaetapp,  nooremate tantsijate Minikarikas.

Eelmine artikkelMinister lubas Juminda poolsaare rahva ettepanekutega arvestada
Järgmine artikkelLaulukarussellile lähevad LIIS ÕUNPUU ja SANDRA PARVE Raasiku vallast